EKRE vaidlustas Tallinna volikogu avaistungil Deniss Boroditši kahel toolil istumise

Eesti,
©UU
Urmas Reitelmann oli seekord nii saatejuht kui ka -teema.

Tallinna linnavolikogu 2018. aasta sügishooaja esimesel istungi alguses võttis sõna EKRE fraktsiooni esimees Urmas Reitelmann, kes juhtis tähelepanu sellele, et Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi etteotsa saanud Deniss Boroditš istub endiselt saalis ja osaleb volikogu töös. Uued Uudised annavad edasi tema sõnavõtu teksti.

“Austatud kolleegid ja volikogu esimees! Ma tahaksingi meenutada esimehe tervitust, kus ta kutsus koostööle, ja ka ise kutsuda teises võtmes koostööle. Eelmisel hooajal rääkisime siin huvide konfliktidest, kahel toolil istumisest, samuti umbusaldusest istuvale linnapeale ja täna oleme me samas situatsioonis. Meil on hea meel kolleegi üle, kelle tähelend viis ta üht linnale kuuluvat ettevõtet juhtima, aga millegipärast näeme teda endiselt volikogu saalis, mis tähendab istumist kahel toolil. Volikogu liikmetele maksab maksumaksja, pange tähele, maksumaksja, mitte riik ei anna selleks raha. Hüvitist maksab maksumaksja selle eest, et me hoiaks silmad peal sellel, mis siin toimub, kuidas linna ettevõtteid majandatakse. Ma ei räägi siin istuvast kolleegist, ma räägin üldiselt — kui linnaettevõtte juht istub kahel toolil, siis sinna on sisse kirjutatud korruptsioonioht, olenemata sellest, kes seda asutust juhib. Minu ettepanek on, et leiame üksmeele ja teeme need asjad korda, siis jääb meile aega palju tähtsamate asjade lahendamiseks. Aitäh!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Deniss Boroditš ise on öelnud, et tema ˇkahel toolil istumises huvide konflikti ei näe. Ta rääkis Aktuaalsele Kaamerale, et tippjuhi töö kõrvalt plaanib jätkata tegevust ka Tallinna volikogus, sest “inimesed on andnud talle mandaadi”. See paneb arvama, et Keskerakond ostis Boroditši Reformierakonnalt sooja kohaga tagasi, et saada linnavolikogus üks mandaat juurde.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused