EKRE: Valitsus peab valega vahele jäänud politsei peadirektori Elmar Vaheri ametist vabastama

Rubriik Eesti On
©UU
Elmar Vaher EKRE fraktsioonis, politsei

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon teeb Eesti Vabariigi valitsusele ettepaneku vabastada ametist valetamisega vahele jäänud Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher.

Pärast aprillis toimunud politseioperatsiooni rahumeelsete meeleavaldajate vastu Riigikogu ees ja Vabaduse väljakul kutsus EKRE fraktsioon Elmar Vaheri jõudemonstratsiooni kohta selgitusi andma. 21. aprillil 2021 Riigikogus toimunud kohtumisel EKRE fraktsiooni liikmete ja Vaheri vahel kinnitas viimane, et politsei lähtus oma tegevuse planeerimisel kaitsepolitsei ohuhinnangust, mille kohaselt oli meeleavalduste näol olemas oht põhiseaduslikule korrale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaitsepolitsei võimaldas mitmetel EKRE fraktsiooni liikmetel konfidentsiaalsusmärkega memoga tutvuda ning selgus, et dokumendis puuduvad igasugused viited sellele, nagu oleksid meeleavaldused kujutanud võimalikku ohtu põhiseaduslikule korrale.

See tähendab, et Elmar Vaher valetas Riigikogule rahva vastu suunatud jõu kasutamise põhjuste kohta. See vale ei olnud ainus. Ajakirjandusele antud intervjuudes on Elmar Vaher eitanud EKRE fraktsiooniga kohtumisel öeldud sõnu, et politseioperatsioonide korraldamise alus oli kapo ohuhinnang ja hoiatus, et meeleavaldused võivad ohustada põhiseaduslikku korda.

Peame vastuvõetamatuks olukorda, kus Eesti politsei kõrgeim juht räägib Riigikogule ja avalikkusele vastukäivat juttu. Leiame, et Elmar Vaher ei saa jätkata juhina organisatsioonis, mille olulisimad väärtused on ausus ja usaldusväärsus. Juhime tähelepanu, et Vaheril on olnud aususega probleeme varemgi – tema karjääri jäävad meenutama rahva raha eest ostetud kõrvaklapid ja matkasaapad ning plagiaadikahtlusega magistritöö.

Kui Vaher peaks oma ametis jätkama, siis on see märk kõrgete riigiametnike eetikastandardi langusest, mis ühtlasi annab alust spekulatsioonidele, et aprillikuiste politseioperatsioonide taga on valitsuse tellimus näidata jõuga koht kätte nendele Eesti kodanikele, kes julgesid tulla Reformierakonna ja Keskerakonna kahjuliku poliitika vastu tänavale meelt avaldama.

Ühtlasi teeme kaitsepolitseile ettepaneku avalikustada kõnealune memo, et luua selgust Eesti politsei ja valitsuse tegevuse motiivides. Meie hinnangul puudub vajadus seda dokumenti riigisaladuse templi all hoida, sest see ei sisalda midagi, mis paljastaks kaitsepolitsei töömeetodeid ja allikaid või oleks julgeoleku seisukohalt tundliku sisuga.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused