EKRE-vastase laimukampaania viljad: saadikuid rünnatakse ja ähvardatakse tappa

Eesti,
©UU
EKRE Riigikogu saadiku Peeter Ernitsa auto on saanud vasakliberaalide märklauaks.

Sotside ja Reformierakonna algatatud vihaõhutuskampaania on loonud olukorra, kus rahvuskonservatiive on hakatud ähvardama otsese vägivallaga.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme sai otsese tapmisähvarduse, mille kohta on ta esitanud avalduse ka politseile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE Riigikogu saadikut Peeter Ernitsat rünnati esmaspäeva õhtul Põhja Rimi kaupluse juures parkimisplatsil. Tema sõnutsi oli ründajaks umbes 30-aastane kõhetu eesti keelt kõnelev mees, keda ajas ilmselt marru Peeter Ernitsa autol olevat EKRE reklaam koos tema enda näopildiga, mida saadik pole valimistejärgselt veel maha võtta jõudnud.

“Nägin, kuidas ta tormas minu auto poole, viskas seda millegagi ja sülitas auto peale. Hüppasin autost välja ja käratasin: mida sa teed? Selle peale nimetas ta mind kuradi populistiks ja fašistiks ning jooksis Kopli poole minema,” kirjeldab Peeter Ernits, kes üritas ründajat ka kätte saada.

Ernitsa sõnul oli tegu küll verbaalse rünnakuga, kuid see võinuks ka füüsiliseks minna – eriti kardab ta seda, et kui teda poleks kohal olnud, võinuks ründaja auto rehvid läbi torgata või autot kriipida ja mõlki lüüa, ning pärast poleks ta kuidagi saanud seda seostada ideoloogilise kallaletungiga. Ta lisab, et tegu oli sarnase rünnakuga, mida korraldati juudi rabi vastu, ja nüüdki pritsis viha tõenäoliselt keegi EKRE vastu ülesässitatutest.

Kuigi peavoolumeedia räägib EKRE õhutatavast vihast, on just rahvuskonservatiivide vastased loonud Eestis vägivalla, ähvarduste ja vihkamise fooni.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused