EKRE volikogu andis Rain Epleri ministriks saamisele rohelise tule

Rubriik Eesti On
- Updated
DSC06054

Täna tutvustas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme erakonna volikogu liikmetele keskkonnaministri kandidaadi Rain Eplerit, et saada neilt nõusolek tema ministriks esitamisele. Volikogu enamus toetas Epleri kandidatuuri.

Rain Epler ütles EKRE volikogus, et peab vajalikuks minna edasi metsamajanduse arengukavaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Metsanduse arengkava koostamisel osalevad mitmed huvigrupid, kellel on erinev nägemus meie metsade mõistlikust majandamisest. Asun tööle selle nimel, et erimeelsustele vaatamata osapooli rahuldava kokkuleppeni jõuda,“ ütles Epler.

Epler peab oluliseks üle-euroopalise roheleppega seoses luua võimalusi meie ettevõtjatele ning hoida bürokraatia minimaalsena. „Tuleb tähele panna, et kui Euroopa Liit annab laia raami ja meie ametnikud keeravad kruvisid veel tihedamini kinni, siis peame silma peal hoidma, et me Eestis oma inimeste elu veel raskemaks ei tee, kui on Euroopa kokku lepitud. Teiseks tasub vaadata majandusliku poole pealt, et kui võidelda ei õnnestu, siis vaatama, kuidas sellest meie inimesed siiski võimalikult palju kasu saaksid.“

Samuti peab Epler oluliseks hoogustada debatti tuumaelektrijaama vajalikkuse ja võimaluste üle.

„Meie riigi energiajulgeoleku huvides on oluline aktiivselt tegelda põlevkivi- ja taastuvenergiale alternatiivide otsimisega. Uute energialiikidega seonduvad küsimused tuleb ühiskonnas põhjalikult läbi arutada,“ ütles Epler.

Rain Epler on rahandusministri nõunikuna tegelenud viimased poolteist aastat intensiivselt rohe- ja metsateemadega ning olnud keskkonnaministeeriumiga tihedas koostöös.

Varem on Epler töötanud kindlustusfirmades AON ja RSA ning Swedbanki kindlustusseltsis.

Eplerile kuulub Pühajõe pruulikoda OÜ ja arvutialaseid konsultatsioone pakkuv Kolmejalgne mündiga konn OÜ.

Epler on Riigimetsa Majandamise Keskuse, Kredexi ja EAS-i nõukogu liige.

Ta on õppinud Tartu Ülikoolis juhtimist ja välismajandust ning Eesti IT Kolledžis infosüsteemide analüüsi.

Raip Epler on abielus, peres kasvab kolm last.

Tänavu oktoobris astus Epler Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

Senine keskkonnaminister Rene Kokk otsustas ametist lahkuda tervislikel põhjustel ning naaseb riigikokku.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused