EKRE võttis burkakeelu eelnõu tagasi tingimusel, et valitsus töötab välja samasisulise seaduse

Eesti,
- Updated

Riigikogu õiguskomisjon arutas täna näokatte keelamist Eestis ning pidas vajalikuks jätkata juriidilise lahenduse otsimist, kuidas turvalisuse ja julgeoleku huvides keelata näokatte kandmist avalikus ruumis.

Õiguskomisjon arutas täna Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni algatatud korrakaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärgiks oli keelata araabia kultuuridest pärinevate näokatete burka ja niqab`i kandmist avalikes kohtades.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Burkakandjad tekitavad Euroopas inimestes põhjendatud hirmu, sest ei ole võimalik olla kindel, kas tegemist on naisterahva või halbade kavatsustega ja pommivööga varustatud enesetaputerroristiga,“ märgivad eelnõu algatajad seletuskirjas. „Nägu peitvate looride ja rätikute keelamisega annab ühiskond signaali, et Eestisse saabunud immigrantrahvastiku teatud erikombed ei saa olla ülimuslikud kohalikest kommetest, headest tavadest ja seadustest.“

Õiguskomisjon keeldus eelnõu praegusel kujul heaks kiitmast, põhimõtteliselt oldi valmis teemaga edasi tegelema.

EKRE fraktsiooni aseesimehe Henn Põlluaasa sõnul oli fraktsioon nõus eelnõu tagasi võtma tingimusel, et justiitsminister Urmas Reinsalu esitab oma ettepanekud näokatte küsimuse lahendamiseks ning komisjon võtab selle teema seejärel uuesti ette.

“Meie sooviks on tõsta Eesti inimeste turvalisust. Kui näokatete keelamiseks leitakse juriidiliselt parem lahendus, siis me ei näe vajadust oma eelnõust iga hinna eest kinni hoida.“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused