“Ekreiit” Toomas Sildami tase – intervjuu Kadri Simsoniga, jutuks ikka EKRE

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Sotsiliku hingeeluga Toomas Sildami juurde käib ka EKRE-viha, mis ei lase ka ajakirjanikutööd korralikult teha.

Toomas Sildami EKRE-viha on sedavõrd suur, et intervjuus Kadri Simsoniga on kolmandik küsimusi seotud EKRE-ga.

Lugu algab ilusasti: “Keskerakonna üks oluline nägu ja hääl Kadri Simson lahkub Eesti sisepoliitikast.” Siis räägitakse pikalt naispoliitiku suundumisest Euroopasse, veel nipet-näpet ja teemaga jõutakse traditsiooniliselt EKRE-ni.

Järgnevad Sildami küsimused: “Kas Kert Kingo peaks vabariigi valitsusest lahkuma?” ning “Ja see on normaalne, kui minister ütleb tema umbusalduse arutelu ajal riigikogus opositsiooni saadikule: “mul suht suva, kas te usaldate [mind] või mitte”?”

Järgnevad suunavad küsimused: “Aga EKRE esimehele Mart Helmele oli see päris valus avalik ninanips, mida opositsioon saab ikka ja jälle kasutada.” ja “On kuidas on, aga EKRE hingab vist kergendatult, et teie Euroopa Komisjoni ära lähete?”

Üks küsimus on eriti pikk: “Siseminister Mart Helme umbusaldamise arutelul parlamendis näitasite, et ta eksis või valetas. Nimelt ta väitis, et kui perevägivalla kahtluse alla sattunud eelmine väliskaubandusminister Marti Kuusik helistas EKRE juhide ja peaminister Ratase juuresolekul oma abikaasale, et kõik saaksid teda, kas naine on kogenud koduvägivalda, siis selles skandaalses telefonikõnes olevat küsijaks olnud Jüri Ratas. Selle jutu peale helistasite teie Ratasele ja ütlesite siis riigikogule, et “selles kõnes peaminister Jüri Ratas ei osalenud enamaga kui kuulajana” ja “tema ei esitanud kellelegi küsimusi”. Kuidas te üldse tulite mõttele, et keset riigikogu istungit helistada Ratasele?”

Niisiis, üks ajakirjanik kutsub teid intervjuule, vestlete pisut teist enesest ja siis hakkab ta teid ära kasutama, et anda pihta erakonnale, keda ta vihkab – just see on Toomas Sildami stiil. Mõistagi võib igaüks sellise leheneegriga vestlema minna, aga tasuks ikka teada – teie teda ei huvita, tal on vaja kõmulugu, ja te olete tööriistaks.

Pealkirjas küll EKRE-t pole, kuid on lause “Kadri Simson: viie aasta pärast loodan tagasi tulla paremasse Eestisse”, mis on jutust võetud nii, et ta kõlaks vihjena – viie aasta pärast loodetavasti EKRE-t enam pole.

Toomas Sildami puhul võib eeldada, et kui ta teeks intervjuu kuulsa kirurgiga, siis küsiks ta (ja hoiatava hääletooniga): “Kas te EKRE poliitikut ikkagi oleksite valmis opereerima?” Või intervjuus kuulsa muusikuga: “Kas teie laul on mõeldud ka ekrelastele?”

Sildam näitab ära ka selle, et umbusaldamine võib läbi kukkuda, aga ega seepärast sigatsemine ei lõpe – ikka edasi, uutele vihaõhutamistele poliitiliselt ebasobiva erakonna vastu!

Allikas: ERR

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused