Ekrelasi kividega loopimises süüdistanud Eerik-Niiles Krossi abikaasa sai süüdistuse valeütluste andmises

Reformierakondlane Eerik-Niiles Kross koos abikaasa Mary Krossiga, kes jäi vahele jõhkra valetamisega.

Põhja prokurör esitas eelmisel nädalal ameeriklanna Mary Krossile (49) süüdistuse politseile valeütluste andmises, kirjutab Eesti Ekspress.

Süüdistuse järgi jagas Kross politseis kannatanuna ülekuulamisel teadlikult valeütlusi, nagu ta oleks langenud rünnaku ohvriks.

Krossi väitel toimus kallaletung mullu 27. novembril, kui ta jalutas Tallinnas Stroomi ranna pargis koera ning rääkis telefoniga inglise keeles ja tema väitel oli kaks tundmatut meest loopinud teda kividega ja karjunud: “Go home, foreigner, go home!” („Mine koju välismaalane, mine koju!”) ning üks meestest kandnud rinnas EKRE logo.

Vahejuhtumit hakkas uurima politsei, kes ei leidnud selle toimumise kohta mingeid tõendeid ning ümbruse turvakaameratest polnud näha, et Kross oleks autoga randa sõitnud, samuti ei kinnitanud tema seal viibimist mobiiltelefoni asukoha andmed.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanholdi hinnangul on valeütluste andmine tõendatud. “Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas,” selgitas Jaanhold.

Kommentaarid