EKSKLUSIIV UU: Haabersti looduskaitsjad alla ei anna

Eesti,
- Updated

Vaatamata ametkondade heidutusele ei andnud Haabersti põlispuude kaitsjad täna 17.06. hommikul alla, vaid jätkavad vastupanu.

Ametkonnad on asunud otsima meetmeid kuidas vabaneda looduskaitsjatest Haabersti hõberemmelga juures, kus viimased on tänaseks laagris olnud üle kolme nädala. Esiteks asusid ametkonnad kimbutama ettevõtjat, kes tõi loodukaitsjatele sanitaarolude parandamiseks korraliku välikäimla, kuid oli trahvide hirmus sunnitud välikäimla ära viima kuigi sellele otsiti alternatiivseid asukohti. Nüüd on ametkonnad asunud otsima muid meetmeid, millede varal heidutada loodukaitsjaid lahkuma. Looduskaitsjatele anti tähtajaks laager kokku panna ja lahkuda hiljemalt 17. juuni kell 8:00.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

17. juuni 2017 hommikul kell kaheksa, saabuski hõberemmelga juurde kaheliikmeline politseipatrull, kes ümbritseti loodukaitsjate ja kohale kutsutud ajakirjanike hulga poolt. Kohal oli ka mitmeid looduskaitsjate poolt kohale kutsutud peavoolumeedia kanaleid. Suhteliselt kohmetunud patrullpolitseinikud kuulasid looduskaitsjad ära, võtsid vastu nende poolt esitatud paberid ja lahkusid.

Looduskaitsjad keelduvad Haabersti hõberemmelga juurest lahkumast, tuues üheks põhjenduseks, et Eesti Põhiseadus on ülimuslik võrreldes Keskkonnaministeeriumi, Tallinna Linna ja muude institutsioonide otsuste suhtes. Institutsioonid on ellu kutsutud keskkonda kaitsma rahva huvides, kuid kahetsusväärselt on institutsioonid tõendanud võimetust neile usaldatud õigusi, volitusi ja ka suuri kohustusi täita seoses Haabersti ristmiku rekonstrueerimise projektiga.

Looduskaitsjad usuvad, et politsei ilmselt jõudu nende suhtes kasutama ei hakka, et ametkonnad jätkavad ilmselgelt kiusu, otsides juriidilisi konkse inimeste sanktsioneerimiseks või olude ebamugavamaks muutmiseks ühel või teisel viisil.

Rahul pole sugugi ka tee kõrval asuvate kortermajade elanikud kelle elukeskkond halveneb oluliselt, kuna trass liigub nüüd lausa nende akenda alla. Korteriühistute esimeestega pole neil teemadel üldse räägitud ja see on tulnud neile ebameeldiva üllatusena.

Käesolevaks hetkeks on ka üha enam poliitikuid sh riigikogu liikmeid asunud seisukohale, et Haabersti hõberemmelgas tuleb päästa ja vigane projekt parandada ning lõpetada hoolimatu ümberkäimine loodusega. Samas on nii poliitikute kui ka paljude linnaelanike seas väga palju neid, kes ei saa aru miks ühe puu pärast käib nii suur trall ja kuidas see saab takistada tähtsa ehituse käiku, sest lükkub ju kogu asi edasi ning ummikud Haaberstis aina kestavad. Kõiki pooli rahuldavale kokkuleppele seni veel jõutud pole.

Seonduvad videolood

 

 

Politsei ja piirivalveameti korraldus:

Looduskaitsjaid abistavate juristide hinnangul on tegemist õigusnormidele mittevastava ettekirjutusega.

Politsei korraldus

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused