Eksperdid väitluskunsti meistrist Martin Helmest: ta on nagu Terminaator – vilgas, terav, hävimatu

Rubriik Eesti On
Martin Helme

Postimehe nädalalõpulisa Arter kutsus kokku tosin poliitikas, väitluses ja meedias kogenud ning erakondadest sõltumatut eksperti, et nad hindaksid Eesti poliitika raskekahurväe väitlusvõimekust. Selles võrdluses asetati esikolmikusse EKRE esimees Martin Helme, samuti mahtus edetabelisse EKRE esindaja Euroopa Parlamendis Jaak Madison.

„Martin Helme on nagu uue põlvkonna Terminaator, mis pärast kildudeks kukkumist suudab ise ennast uuesti kokku panna. Ta on vilgas, terav, hävimatu. Aga ka haruldaselt selge: eks kirjutage tema suuline esinemine ümber paberile ja te veendute, milliste selgete lausetega, kui süstematiseeritult ta oma terviklikud mõtted edastab. Ja sugugi mitte kuivalt, vaid vitaalselt,“ iseloomustavad hindajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jaak Madisoni nimetatakse väitluskunsti looduslikuks talendiks, kes suudab esineda klaarilt ja karismaatiliselt.

Näiteks Keskerakonna juhi Jüri Ratase puhul pole hindajate arvates sageli aru saada, mida ta mõtleb või öelda tahab.

Päris tahaotsa paigutatud peaminister Kaja Kallast aga võrreldakse viielise koolitüdrukuga, kel tükid küll selgeks õpitud, kuid pole tunda, et ta räägiks seda sisemisest veendumusest.

Lisaks Helmele mahtusid esikolmikusse veel endine peaminister Andrus Ansip, endine sotside juht Jevgeni Ossinovski ja Keskerakonna eurosaadik Yana Toom, kes sai selles võrdluses sama palju punkte EKRE esimehega.

Hinde panekul arvestati ennekõike argumentide loomise ja kasutamise oskust, retoorilist vilumust ehk sõnaseadmisoskust, samuti seda, kuivõrd suudavad hinnatavad olla esinedes sädelevad ning ära kasutada oma tugevusi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused