Ekspert Henrik Igasta leiab EKRE laenuplaanid täiesti kaalutavad olevat

Tallinn-Tartu tee on üks tähtsamaid tee-ehituse objekte, mida EKRE oma majandusplaanides silmas peab.

Samal ajal kui kartellipoliitikud üritavad EKRE valimisprogrammi igati maha teha, katsuvad spetsialistid selles ka head leida, ning leiavadki.

Delfi Ärileht vahendab Superia korporatiivrahastuse tegevpartneri Henrik Igasta arvamuse, et võlakirjaturul kapitali kaasamine on riigis kasutamata potentsiaal ja sellises mahus laenu saaks riik kindlasti võtta.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme on mitmel korral välja öelnud mõtte, et intressimäärad on sedavõrd soodsad, et pigem oleks rumalus laenu võtmata jätta. „Intressimäärad on jätkuvalt jaburalt madalad ja riik saaks isegi tootluskõvera pikemas otsas võtta negatiivse reaalintressiga laenu,“ märkis ka Henrik Igasta. “Praegusel turul saaks riik sellise instrumendiga mingis piiratud mahus ilmselt isegi hakkama.”

Igasta arutleb ka teede-ehituse üle, nendib, et seda on kindlasti vaja suures mahus ette võtta, kuid eelarvet lõhki ajamata on see raske ja rahastust on vaja otsida teistest allikatest, nagu seda on ka EKRE välja pakkunud. Ta arutleb ka võimaluse üle muuta magistraalid tasuliseks, sest see formaat aitaks teede ehitamise ja hooldamise kulud katta. Kogu lugu saab lugeda SIIT.

Kommentaarid