EL-i siseministrid migratsiooniküsimustes üksmeelt ei leidnud, Eesti kavandab omi plaane

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Eesti-Vene kontrolljoonel hoiavad peale väikese piiritara lõigu migrante tagasi ka karuputked. Pilt on illustratiivne.

Hiljuti kokku saanud Euroopa Liidu siseministrid toetasid osaliselt ebaseaduslike sisserändajate tagasisaatmise kiirendamist ja tõhustamist.

Võrreldes 2015. aastaga on Euroopa Liidu võimekus migratsiooniga toime tulla veidi paranenud. Üks oluline lüli siin on ka võimekus saata tagasi need inimesed, kelle olukord ei ole nii ränk, et neil oleks õigus rahvusvahelisele kaitsele ehk pagulase staatusele. Üle-eelmisel aastal suudeti tagasi saata vaid 37 protsenti sellistest Euroopasse tulijatest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Liit loodab abi karmimatest reeglitest ja tähtaegadest. Esmakordselt siseministrite kogunemisel Eestit esindanud Mart Helme (EKRE) ütles, et ta ei ole oma kriitilist meelt Euroopa migratsioonipoliitika suhtes kaotanud. Eesti valmisoleku tõstmiseks võimaliku rändekriisi puhul on siseministeeriumil plaanis seadusemuudatused.

“Me võtame maha tähtajad asüülitaotlejate puhul, kui neid tuleb sadu ja sadu korraga, ja me ei pea neile tagama kõiki neid asüülitaotleja hüvesid, tugiisikut ja kõiki neid rahalisi toetusi, sest see käiks ka Eesti riigile üle jõu,” selgitas Helme.

Pagulastele tähendab see ootamist mugavusteta pagulaskeskustes, mis peaks neid enne rännuteele asumist mõtlema panema – Euroopa kogemus näitab, et nad teavad täpselt, kus neile midagi pakutakse. Ennekõike aga tuleb selliseid massisaabumisi ennetada ja ära hoida.

Küsimuses, kuidas liikuda edasi asüülisüsteemi reformiga, seistakse Euroopa Liidus jätkuvalt paigal. “Et leida läbirääkimistel raskuskese, mille peal on kõik nõus seisma, võtab väga kaua aega,» nentis siseminister Mart Helme «Aktuaalsele kaamerale».

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused