Elektrihind purustab rekordeid, valitsusel plaan puudub

Eesti,
Elektripost

Valitsusel pole praegu kindlat plaani elektrihinna kasvu mõju leevendamiseks. Opositsioon ootab valitsuselt vastuseid järgmise nädala neljapäevaks.

Keskkonnaminister Tõnis Mölderi (Keskerakond) sõnul on käesoleval aastal laekunud riigieelarvesse prognoositust ligi kaks ja pool korda rohkem süsinikukvoodist tulenevat raha, mille abil oleks võimalik eelnõud ellu viia.

“Üks meede, mida saab kiirelt rakendada, on elektriaktsiisi külmutamine ka järgmiseks aastaks, mis hoiab ära täiendava hinnatõusu tavatarbijale, mille suurus võiks olla kuskil viis protsenti. Teine pool on see, et seadus võimaldab anda seda raha tagasi keskmise ja väikse sissetulekuga peredele leibkondadele. Üks mehhanism on tõepoolest see, et kompenseerida nendele inimestele täies mahus taastuvenergia tasu, mis siis võiks alandada nende elektriarvet kuskil seitsme protsendi võrra,” rääkis Mölder.

Kas ja mil määral kõne all olevad meetmed rakendust leiavad, selgub Mölderi sõnul eelarveläbirääkimistel. Lisaks on aga ministri sõnul endiselt arutuse all CO2 kvoodile piirmäära seadmine, mis nõuab aga kokkuleppeid Euroopa Liidu tasemel.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused