Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Elektroonikatööstuse liidu juhi rünnak minister Kert Kingo vastu on rajatud täielikult ainult valedele 

-
01.10.2019
Otto Richard Pukk (vasakul) on pälvinud ettevõtlusauhindu, kuid ilmselt on tema ettevõtte lisandväärtus liiga madal, et ilma süüdistusi pildumata töötada. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Delfi Ärileht on vahendanud laimava rünnaku IT-minister Kert Kingo aadressil, mille aluseks on Eesti Elektroonikatööstuse Liidu esimees Otto Richard Puki täiesti valelikud süüdistused – tegu on tahtmisega ministrile poliitiliselt “ära teha”.

“Pärast Kert Kingo asumist väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikohale lõppes Eesti tööstuspoliitika välja töötamine, mis paneb investorid tulevikuplaanides kahtlema,” väidab Otto Richard Pukk.

Ta lisab, et valdkondlike töögruppide külmutamine, ekspordi ja majanduskasvu unarusse jätmine, võõrtööjõu kasutamisele seatud piirangud, teadusrahastuse kärped ja ettevõtete kasvav maksukoormus olevat liidu hinnangul riigi poolt äärmiselt destruktiivsed sammud. Seega saab 4,5 kuud ametis olnud Kert Kingo enda kaela kõik väidetavad majandusprobleemid.

“Alates uue väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri saabumisest on lõppenud ära meie tööstussektori töörühmad, milles püüdsime leida lahendusi nii majanduskasvu- ja arengu jätkuks, ekspordi turgutamiseks kui ka järelkasvu tagamiseks valdkonnale,” süüdistab Pukk.

Ministri nõunik Mihkel Tammet kinnitab, et iga sõna selles jutus on vale ning sellega ei rünnata mitte ainult ministrit, vaid ka kõiki ministeeriumi IT-valdkonnaga tegelevaid inimesi. “Kõik selle sektori töörühmad toimivad ja määratud on ka kohtumised nendega,” selgitab nõunik. Tema sõnul pole minister pole väljastanud ühtegi käsku, mis viinuks selliste asjadeni, milles Pukk teda süüdistab.

Mihkel Tammeti sõnul pole just Elektroonikatööstuse Liit ega ka Pukk ministriga otseselt suhelnud. Elektroonikatööstuse valdkond aga on kaasatud paljudesse projektidesse, nagu näiteks kosmose-, teadusinvesteeringute ja muudesse programmidesse.

Nõunik lisab, et vale on ka ministrile omistatav süüdistus võõrtööjõu kasutamisele seatud piirangute osas, sest valdkonnapõhine elamislubade jaotus annab prioriteedi just IT-valdkonnale.

Minister Kert Kingo arutas tööstussektori esindajatega tööjõu ja -oskuste küsimusi peale jaanipäeva ja seal viibis ka Pukk. Kohtumisel arutati muuhulgas tööstussektori erialade mainet, kutsekoolide ja tööstusettevõtete koostööd ning eelkõige seda, kuidas riik saaks tööstusettevõtetele rohkem abiks olla tööjõuprobleemide lahendamisel.

Pukk on varemgi ajakirjanduses selliste paanikaavaldustega esinenud ja mitte kõik ei jaga seda.

“Artiklis on märgitud praeguse ministri puudusi resoluutsel tegutsemisel, kuid minu kogemus näitab, et tööstus pole olnud esiplaanil viimase nelja aasta jooksul ega varemgi. Tööstusega tegeldi pika hambaga, sest oli ette võetud Eesti Tööstuspoliitika Rohelise Raamatu koostamine. See sai lõpuks kokku kirjutatud, allkirjastatud ja ilmselt luges juba eelmine minister probleemi tööstusega lahendatuks. Enne kui rääkida uue ministri destruktiivsusest, tuleks temaga kohtuda, sest minu arvates pole uue ministriga ministeeriumis suhtumine tööstusesse muutunud,” kirjutab endine liidu juhatuse esimees Andres Taklaja kirjas minister Kert Kingole.

Ta lisab, et tööstust on vaadatud kui digitaliseerimise ühte subjekti, mitte kui tööstust oma struktuuri ja probleemidega.

Loe ka Minister Kert Kingo arutas tööstussektori esindajatega tööjõu ja -oskuste küsimusi ja Mille vastu protesteerib Eesti Elektroonikatööstuse Liit – kas vastutuse, tõendamise või kuritarvituste piiramise vastu?