Elu Marss tõi Tallinna tänavatele sajad elujaatajad protesteerima surmakultuuri vastu

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Hetk enne Elu Marssi. Plakatid näitasid kokkutulnute suurt muret.

Pühapäeva pärastlõunal liikusid mööda vanalinna tänavaid sajad meeleavaldajad, et protesteerida abortide kui surmakultuuri ilmingu vastu ning toetada traditsioonilist perekonda. Elu Marsi nime kandev üritus päädis kõnede ja kontserdiga Vabaduse väljakul.

Sündimata laste kaitseks korraldatud ürituse eestvedajateks olid kristlikud ühendused ja seda toetas aktiivselt Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Vabaduse väljakul kõnelenud ja aborditeemal diskussiooni alustama kutsunud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma nentis, et kahjuks polnud see marss teiste erakondade toetust leidnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Miitingut sõnaliselt juhtinud EKRE liige, kristlane ja kolme lapse Agnes Pulk rääkis sellest, et abordikultus sai alguse juba nõukaajal, mil seda vaadati täiesti loomulikuna, Läände jõudis selline suhtumine mõnevõrra hiljem.

“Me kaitseme raierahuga linde nende pesitsemise ajal, jahimehed ei tapa tiineid metsloomi, aga emaüsas tärganud elu meie ühiskond kahjuks kaitsta ei suuda,” hoiatas Anges Pulk.

Surmakultuuri viivitamatult lõpetama kutsusid ka koos temaga kõnelnud EKRE naised Helle-Moonika Helme ja Kadri Vilba, kellest viimane rääkis sellest, kui paljud abordi teinud naised on talle sellest rääkides oma kunagist otsust hiljem kahetsenud, sest südant rõhub mõte, milline see laps võinuks hetkel juba olla.

“Me oleme olukorras, kus emaüsa, mis peaks lapsele olema elu turvalisim koht, on talle hoopis ohtlikuim paik, ja sündinuna on ohtusid juba märgatavalt vähem,” nentis ta.

EKRE esimees Martin Helme lausus, et abordid on sellise ühiskonna nägu, kus kõike normaalset rünnatakse ja ebanormaalsused muudetakse uusnormaalsusteks – selline ühiskond saab toitu presidendi roosiaiast. Ta rõhutas, et abort pole mitte üksi naise otsustada, sest igal lapsel on ka teda eostanud isa, ja lisas, et riik peab tegema kõik, andmaks tulevasele emale jõudu otsustada elu heaks.

Kõnedega esinesid veel paljud elujaatajad ja nende vahepeal kõlasid muusikapalad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused