Elukauge Reformierakond hakkas Kremli telekanalitega seoses haukuma vale puu all

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Reformierakond esindab truualamlikku eurolojaalsust.. Pilt on illustratiivne.

Reformierakond näitab taas, et ei jaga mitte midagi riigi toimimisest, seostades siseministeeriumi pädevust Tallinna linna eetriaja ostude lubamise või keelamisega PBK-s.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Keit Pentus-Rosimannus esitas esmaspäeval siseminister Mart Helmele järelpärimise selle kohta, milliseid seadusemuudatusi kavatseb siseministeerium esitada, et lõpetada Eestis maksumaksja raha suunamine Venemaa mõjutustegevusega seotud kanalitesse ja sellisel moel vaenulike kanalite rahastamises osalemine.

“Eestis on praegu absurdne olukord, kus julgeolekuasutused peavad võitlust vaenuliku mõjutustegevuse osaks olevate kanalitega, samas kui maksumaksjate raha juhitakse läbi suure omavalitsuse nende samade kanalite rahastamiseks,” ütles Pentus-Rosimannus.

Samuti soovitakse teada, kas siseministeerium ja selle haldusala on lõpetanud eetriaja ostmise PBK-lt ja mida on siseministeeriumi võtnud ette selleks, et lõpetada Eesti suhtes vaenulike telekanalite rahastamine Eesti suurima omavalitsuse, Tallinna poolt.

Siseminister Mart Helme sõnul on tegu opositsiooni-poolse rumalusega. “Siseminister ei kamanda ühtegi omavalitsust, eetriaja ostmine on volikogu ja linnavalitsuse otsustada,” märkis ta. “Selleks, et siseministeerium midagi selles osas ette võtaks, peavad olema ette näidata kaalukad julgeolekuriskid,” lisas Helme.

Tegelikult näitas Pentus-Rosimannus ise oma jutus ära pädevuspiirid: siseministeeriumi alluvuses olevad julgeolekuasutused peavadki vaid võitlust Kremli propagandaga konkreetsete juhtumite taustal – aga nad ei kirjuta omavalitsustele ette raha suunamist.

Reformarite asjapulgad nägid ilmselt uudistes infot sellest, et Eesti ja Läti julgeolekuasutused läbi PBK emafirma peakontori ehk siis otsisid keelatud tegevusele viitavaid asitõendeid, ning otsustasid, et siseminister peab marssima linnavalitsusse ja nõudma eetriaja ostmise lõpetamist.

Arupärimisele alla kirjutanud reformierakondlased paluvad sisejulgeoleku eest vastutavalt siseministrilt hinnangut olukorrale, kus Eesti avaliku sektori raha suunatakse Eesti ning laiemalt lääneriikide vastu vaenulikult meelestatud kanalitele. /…/ Veel peab Helme vastama, kas ja milliseid seadusandlikke muudatusi peab ta vajalikuks, et lõpetada Eesti maksumaksjate raha suunamine Kremli propagandakanalitesse, vahendab BNS.

Reformierakond küsib seega aru inimeselt, kes saab anda küll oma arvamuse, aga tegelik otsustamine selle üle, kellelt eetriaega ostetakse, jääb tema pädevusest tugevasti välja. Ilmselt soovib Reformierakond saada mingit vastust, mille peale vastandada EKRE-t Keskerakonnaga, kelle juhtimise all on Tallinn, või siis vastupidi, süüdistada siseministrit oma võimupiiride ületamises.

Reformierakond ei tee opositsiooni ise midagi riigi elu arendamiseks, vaid tegeleb mingi suvalise asendustegevusega, et oma viletsat eksistentsi kuidagi õigustada.

Kommentaarid

2 commentsOn Elukauge Reformierakond hakkas Kremli telekanalitega seoses haukuma vale puu all

  • Avatar

    Ühe mündi kaks külge – see nn “lääne meedia” ja vastas on see nn “vene meedia” – mõlemad ajavad pada.
    Kumbki aga ei soovi rääkida reaalseterst probleemidest ja mis peamine – peamistest põhjustest.

  • Avatar

    axel priimäel vist kogu aeg lambid loojas, et päikseprillid ees

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused