Emajõe kaitsjad korraldavad mais jõe kallastel inimketi tselluloositehase vastu

Eesti,
Emajõgi
©Kristjan Teedema/Tartu Postimees
Emajõgi

Balti ketist on innustust saanud paljud teisedki protestiettevõtmised ja nüüd võtavad samasuguse aktsiooni ette ka Tartumaale planeeritava tselluloositehase vastased.

19. mail kavatsevad nad moodustada Emajõe kaldale inimketi, et avaldada toetust Tartu linnavolikogu pöördumisele lõpetada tselluloositehase eriplaneering.

Ürituse korraldajate sõnutsi on toetust võimalik avaldada mitte ainult Tartus, vaid kõikjal. Selleks tuleb moodustada pere või sõpradega kett linnast väljas Emajõe kallastel või kus iganes Eesti või maailma veekogu ääres ning saata oma ketist foto suure inimketi korraldajatele. Tehnilist lahendust selleks luuakse.

«Emajõe sümboolse kaitseaktsiooniga rahvusülikooli sünnilinnas Tartus tahame Eesti ühiskonnale ja eeskätt valitsusele öelda, et toorpuidu väärindamiseks ja riigile tulu tootmiseks on ajakohasemaid võtteid kui 1884. aastal patenteeritud Kraft-tehnoloogia,» kirjutavad korraldajad sotsiaalmeedia lehel.

«Majandusliku kasu nimel ei saa ohvriks tuua praegugi mitte just parimas seisundis olevat Emajõge ja Peipsi järve ning 100 000 tartlase ja tartumaalase elu- ja töökeskkonda,» seisab Facebookis, kus 10. aprilliks oli ennast aktsioonile kirja pannud 618 inimest, huvitunuid oli üle 1800.

Emajõe keti korraldamist saab toetada annetusega MTÜ Sugametsa arveldusarvele EE734204278608099500, märkides selgitusse “Emajõe kett”. Annetused toetavad üritusega kaasnevaid korralduskulusid, millest üks suuremaid on helitehnika rent.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused