Enamik Eesti venelasi peab NATO-t vaenulikuks organistatsiooniks

Eesti,
- Updated

Kui Eesti kuulumist NATO-sse pooldab üle 90 protsendi eestlastest, siis venekeelsete vastajate seas püsib toetus NATO liikmeks olekule jätkuvalt väga madalal, selgub uuringust.

Kaitseministeeriumi tellitud uuringu “Avalik arvamus ja riigikaitse” tulemustest selgub, et Eesti kuulumist NATO-sse pooldas tänavu märtsis 72 protsenti elanikkonnast, kusjuures 39 protsenti on kindlasti ja 33 protsenti pigem NATO-sse kuulumise poolt. NATO-sse kuulumise vastu on 19 protsenti Eesti elanikkonnast ning seisukohta ei osanud võtta üheksa protsenti elanikkonnast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui eestlastest toetab Eesti kuulumist NATO-sse 91 protsenti, siis venekeelsete vastajate toetus NATO-le on oluliselt madalam, vaid 31 protsenti.

Venekeelsetest vastajatest on Eesti NATO-sse kuulumise vastu ligi pooled ehk 48 protsenti ning viiendik ei oma selles küsimuses kindlat seisukohta.

See tõestab veenvalt, et enamus eestivenelasi asub kindlalt Kremli infoväljas ja kui viimasel lastakse endiselt vabalt levida, siis ka tulemus ei muutu.

Uuringu läbiviijad nendivad, et venekeelsete vastajate seas on toetus NATO liikmeks olekule jätkuvalt liitumisjärgse perioodi madalaimas punktis, nagu see oli ka 2009. aasta mais ning 2015. ja 2016 aastal.

Turu-uuringute AS viis riigikaitse teemalise avaliku arvamuse uuringu kaitseministeeriumi tellimusel läbi tänavu märtsis. Selle käigus küsitleti 1202 Eesti elanikku. Tegemist oli juba 41. küsitlusega avaliku arvamuse monitooringuseerias, millega tehti algust 2000. aasta jaanuaris.

BNS-UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused