Enamik Eesti venelasi peab NATO-t vaenulikuks organistatsiooniks

Eesti,
- Updated

Kui Eesti kuulumist NATO-sse pooldab üle 90 protsendi eestlastest, siis venekeelsete vastajate seas püsib toetus NATO liikmeks olekule jätkuvalt väga madalal, selgub uuringust.

Kaitseministeeriumi tellitud uuringu “Avalik arvamus ja riigikaitse” tulemustest selgub, et Eesti kuulumist NATO-sse pooldas tänavu märtsis 72 protsenti elanikkonnast, kusjuures 39 protsenti on kindlasti ja 33 protsenti pigem NATO-sse kuulumise poolt. NATO-sse kuulumise vastu on 19 protsenti Eesti elanikkonnast ning seisukohta ei osanud võtta üheksa protsenti elanikkonnast.

Kui eestlastest toetab Eesti kuulumist NATO-sse 91 protsenti, siis venekeelsete vastajate toetus NATO-le on oluliselt madalam, vaid 31 protsenti.

Venekeelsetest vastajatest on Eesti NATO-sse kuulumise vastu ligi pooled ehk 48 protsenti ning viiendik ei oma selles küsimuses kindlat seisukohta.

See tõestab veenvalt, et enamus eestivenelasi asub kindlalt Kremli infoväljas ja kui viimasel lastakse endiselt vabalt levida, siis ka tulemus ei muutu.

Uuringu läbiviijad nendivad, et venekeelsete vastajate seas on toetus NATO liikmeks olekule jätkuvalt liitumisjärgse perioodi madalaimas punktis, nagu see oli ka 2009. aasta mais ning 2015. ja 2016 aastal.

Turu-uuringute AS viis riigikaitse teemalise avaliku arvamuse uuringu kaitseministeeriumi tellimusel läbi tänavu märtsis. Selle käigus küsitleti 1202 Eesti elanikku. Tegemist oli juba 41. küsitlusega avaliku arvamuse monitooringuseerias, millega tehti algust 2000. aasta jaanuaris.

BNS-UU

Kommentaarid

2 commentsOn Enamik Eesti venelasi peab NATO-t vaenulikuks organistatsiooniks

  • Avatar

    venelaste integreerumine on lollus. Integratsiooni sihtasutus tuleks muuta hoopis emigratsiooni sihtasutuseks. Las lähevad itta, läände,pöhja vöi löunasse,peaasi et siit kaoksid

  • Avatar

    2008. aastal nimetas siis tolleaegne Türgi peaminister Erdogan kavatsust türklasi Saksamaal assimileerida ” inimsusevastaseks kuriteoks “. Üldiselt on Saksamaal türklased getostunud, milline asjaolu on soodne islamiäärmuse kasvuks ja kohustusliku koolihariduse omandab Saksamaal ainult 16% türgi päritoluga õpilasi. Nii et on väga naljakas kuulata postnõukoguliku Eesti Vabariigi nõukoguliku mõttelaadiga ” poliitikute ” mõtteavaldusi vene kogukonna edukast lõimumisest eesti ühiskonnaga

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused