Endine siseminister Katri Raik peab võtma vastutuse Mary Krossi juhtumi eest ja prokuratuur peab uurima tema tegevust ministrina valimiskampaania ajal

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Prokuratuur peab uurima Katri Raiki tegevuse õiguspärasust siseministri ametis.

Endine siseminister Katri Raik ründab praegust siseministrit, olles ise ametiajal sooritanud vähemalt moraalselt ränga seaduserikkumise – ta tegi juurdluse tulemusi ära ootama poliitilisi avaldusi, õhutas sellega kriminaalse valevandumise teinud kurjategijat takka.

Siseministrina polnud Katri Raikil mingit õigust teha enne politseilise juurdluse lõppu teadlikke avaldusi, mis tekitasid ühiskonnas lõhestumise, suunasid kellegi teise süü ühe kindla poliitilise jõu peale ja õhutasid takka viha kogu riigis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellega rikkus SDE liige Katri Raik kõrge ametnikuna süütuse presumptsiooni põhimõtteid, andis kaude kurjategijale mõista, et tema tegu on aktsepteeritav ning suunas justiitssüsteemi ühe poliitilise jõu kallale.

Oma ebaseadusliku tegevusega hakkas siseminister Katri Raik valimiskampaaniat ning sellega seoses ka valimistulemusi mõjutama.

Postimees kirjutab, et Mary Kross viitas kindlalt EKRE-le ja talle näidati ka pilt EKRE piketist – seega mõjutas valevanduja nii politsei tööd kui ka ühiskondlikku arvamust rahvuskonservatiivide kahjuks.

Prokuratuur peaks uurima Katri Raiki tegevust siseministrina Toompeal toimunud meeleavaldusel – siseminister osales ise üritusel, kus tema erakonna saadikukandidaat sattus konflikti teise erakonna toetajatega. Prokuratuur peab uurima, kas Raik ei teinud riigiametnikuna poliitiliselt kallutatud otsuseid, mõjutades oma haldusalas juriidilisi toiminguid.

Mis puutub Mary Krossi juhtumisse, siis siseminister Katri Raik rääkis rünnakust Kodanikupäeva aumärkide üleandmise galal järgmist:

“Just nendel hetkedel on jõudmas sotsiaalmeediast niiöelda suurde meediasse teade, et eile (teisipäeval – toim.) loobiti Stroomi rannas kividega naist, kes on välismaalane. Teda ja ta koera. Naine sai haiget, aga mitte selle võrra, et ta oleks läinud arsti juurde, koer sai natuke rohkem haiget. Inimest, kes läks meie Eestis, mida me armastame sellepärast, et siin on puhas loodus ja turvaline elada, koeraga jalutama ja ta sai kividega loobitud. Me oleme astunud ühest piirist üle. Seal lõpeb minu vabadus, kus teisel inimesel algab valus,” lausus Raik.

Kõnealuse uudise juures on oluline see, et teksti kohaselt oli selle juures ka Katri Raiki FB-postitus, mis nüüdseks on kustutatud.

Siseminister Katri Raik teadis seega, et “naine sai haiget, aga mitte selle võrra, et ta oleks läinud arsti juurde, koer sai natuke rohkem haiget”. Kust sai minister sellist infot, mis on osutunud valeks, aga mida Katri Raik rääkis kogu ühiskonnale?

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esinaise Katri Raiki (SDE) sõnul tuleb viivitamatult kokku panna uurimiskomisjon kontrollimaks, kas siseminister Mart Helme (EKRE) süüdistused prokuratuuri vastu peavad paika, kirjutab Postimees praegu.

“Minister seadis kahtluse alla õigusriigi põhiprintsiibi – võimude lahususe. Tegemist on ülitõsise süüdistusega, mille paikapidavust tuleb viivitamatult uurida. Siin selguse saamine peab huvitama kõiki parlamendisaadikuid, olgu nad siis koalitsioonis või opositsioonis,” ütles Raik.

Need Mart Helme süüdistused peavad paika juba sedavõrd, et Mary Krossi kohtuasi lõpetati väidetava avalikkuse huvi puudumise tõttu – sellele järgnev meeletu teema arutelu näitab, et huvi on suur. Ehk tuleks Katri Raikiga kaasa minna ja lasta tõesti uurida, kas justiitssüsteem ikka tegutseb täiesti erapooletult? Aga alustuseks uuriks Raiki tegevust ministriametis.

Ja mõttel sellest, et näiteks riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon saaks lisaks eriõiguse prokuratuuri kontrollida, on tõesti jumet!

Katri Raik ise seadis oma tegevusega siseministri ametis kahtluse alla ministri erapooletuse väidetavate kuritegude lahendamisel, justiitssüsteemi erapooletuse juurdluse läbiviimisel ja lõppkokkuvõttes õigusriigi põhimõtete kehtivuse.

One commentOn Endine siseminister Katri Raik peab võtma vastutuse Mary Krossi juhtumi eest ja prokuratuur peab uurima tema tegevust ministrina valimiskampaania ajal

  • Avatar
    Leo Viller

    Üks maailma ajaloo suuremaid kurjategijaid Uljanov- Lenin ( võimule saades oli tema pidevalt korduv soovitus, et maha tuleb lasta veel rohkem inimesi )selgitas 1913. aastal, et ” sotsiaaldemokraatlikust vaatekohast lähtudes ei ole vaja rahvuslikku kultuuri toetada, sest inimkonna vaimne elu liigib internatsionaalsuse suunas juba kapitalismi ajal, sotsialismi ajal aga muutub täielikult internatsionaalseks “

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused