EPL-i vaimusünnitis: vasakäärmuslased arutlevad, kuidas “paremäärmuslust” kodustada

Eesti,
- Updated
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Vasakäärmuslike vaadetega “ajakirjanik” Krister Paris tunneb “paremäärmuslaste” vastu tõsist viha.

Vasakäärmuslik ajakirjanik Krister Paris on teinud ühe intervjuu, millest leiab päris palju naljakaid momente.

Jutt käib “paremäärmuslaste uurija” Anton Šehhovtsoviga ja Paris ütleb kohe, et Eestis usutakse, nagu saaks EKRE Kremlist raha. Tema vestluskaaslane ütleb seepeale, et Putin ei käi Euroopas rahakohvriga ringi ning ka  2014. aasta pangalaen Le Peni Rahvusrindele oli 5-6% intressiga pangalaen, mille erakond peab tagasi maksma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uute Uudiste toimetus lisab, et tegu oli Tšehhi panga Vene haruga.

Šehhovtsov nendib, et venelased kaudselt kedagi toetavad “meedia kaudu ning poliitiliste positsioonide edendamisega. Sedagi toetust pälvivad ainult mõningad neist, mitte kõik.” Parisel on sellest vähe: “Meil valitsuses olevad paremäärmuslased eitavad Kremlist raha saamist kategooriliselt, tegemata numbrit sellest, et mõnedki seisukohad langevad Putini omadega kokku.”

Siinkohal võiks rõhutada, et Suurbritannia islamiorganisatsioonid toetavad Leiboristlikku Parteid, sest see võitleb tugevasti islami leviku takistamise vastu, algatades islamofoobia-vastaseid kampaaniaid. Eestis on sotsid, Reformierakond ja Eesti 200 immigratsiooni poolt – nende seisukohad langevad Parise loogika järgi kokku Islamiriigi omadega, sest ISIS tahab pagulastega siia saata ka pühasõdalasi.

Edasi läheb jutt äärmuslaste “kodustamisele” – see on tõeline naljanumber. Uued Uudised võivad omalt poolt öelda, et kui “paremäärmuslaste” all mõeldakse rahvuskonservatiive, siis “kodustamisega” ehk nende tahte painutamisega oma põlve alla pole küll mõtet vaeva näha, sest seda lihtsalt ei tule.

Aga vasakäärmuslase Parise kodustamise jutt on väga tähenduslik – peavoolupoliitikud ja -erakonnad loodavad EKRE-st oma puudlid teha. Unustage ära! Kahe mehe intervjuu aga kulgebki imestades, et miks need “radikaalid” küll ei “kodustu” vasakliberaalse ideoloogia alla.

Kogu edasine vasakäärmuslaste lobisemine on üks imestamiste hunnik – kust küll need “äärmuslased” välja ilmusid, kuidas nad nii populaarseks said, mida nemad, “normaalsed” jõud, valesti tegid ja kus on “paremäärmuslaste” lagi? Kogu seda ideoloogilist sousti pole mõtet vahendadagi, sest tõelist ja tegelikku poliitilist analüüsi pole seal grammigi.

Allikas: Delfi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused