Erakondade uuring: rahvuskonservatiivide toetus kasvab ja positsioon valimisteks on hea

Eesti,
- Updated
Anname tuld!

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlustesest selgub, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus kasvab stabiilselt ja positsioon valimisteks on hea. Uuring võrdles teotusprotsentide muutust poole aasta lõikes. EKRE toetus oli veebruaris 14 protsenti, septembris 15 protsenti.

Suurimad kukkujad olid Vabaerakond ja IRL. Üle poole oma toetusest on kaotanud Vabaerakond, keda veebruaris toetas veel seitse protsenti, septembris on aga nende toetus kukkunud alla valimiskünnise ehk kolme protsendini. IRL-i toetus oli veebruaris kaheksa ning septembris kuus protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõige enam on erakondadest veidi enam kui poole aastaga kasvanud Reformierakonna toetus – veebruari 20 protsendilt septembri 25 protsendile. Riigikogus esindatud teiste erakondade puhul ei ole muutused võrreldes aasta algusega suured. Keskerakonna toetus oli veebruaris 27 protsenti, septembris 25 protsenti.

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetas nii veebruaris kui ka septembris 13 protsenti inimestest. IRL-i toetus oli veebruaris kaheksa ning septembris  kuus protsenti.

Küsitlused on läbi viidud selle aasta jooksul veebikeskkonnas ning nendele on erinevatel kuudel vastanud 1005-1065 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on asutatud jaanuaris 2016. Ühiskonnauuringute Instituut on mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused