Erakonnad jagavad Tallinnas laskmata võimukaru nahka

Eesti,
©UU
Tallinna linnavalitsusse tahaksid paljud, kuid sinnaminek sõltub tugevalt siinsetest venelastest. Pilt on illustratiivne.

Eesti suuremad erakonnad on nii ülienesekindlad Keskerakonna võimumonopoli murdmises Tallinnas, et moodustavad juba koalitsioone ja sarjavad konkurente, kuigi valimised toimuvad alles järgmise aasta sügisel.

Keskerakonna haare Tallinnas on kindlasti nõrgenenud, kuid see ei tähenda, et teised sellevõrra oma positsioone oleks parandanud. Pealinnas sõltub palju venekeelsete häältest ja väidetavalt nende hulk kasvab – Tallinnas arvatakse olevat 47% elanikest venekeelsed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakond on venelastele endiselt esmatähtis, seda kasvõi harjumusest (mis on venelaste puhul oluline), ja ei maksa unustada sedagi, mida Savisaar ja KE on neile andnud – näiteks Lasnamäe õigeusu kiriku ehk irvhammaste ütluste järgi Püha Edgar Patulunastaja pühakoja, mida sügavalt usklikud slaavlased nii lihtsalt ei unusta.

Sotside juhtoinas Indrek Saar lubas esmaspäeval erakonnakaaslaste ees, et SDE murrab KE võimumonopoli, kuid ega see neile kergelt ei tule. Raimond Kaljulaid on küll linnaosavalitsuse aegadest vene näitsikute hulgas populaarne, kuid KE venekeelse valija silmis on ta omal moel reetur, kes müüs Savisaare erakonna maha.

Sotside (nagu ka Eesti 200-l) lootus venekeelse valija kaasatõmbamiseks on üsna habras. Nimelt on venekeelne valija niiöelda internatsionalist ehk siis nad tahavad küll elada paljurahvuselises Eestis, kuid sellises Eestis, kus vene keelel ja kultuuril ning koostööl Venemaaga on oluline roll.

Sotsid ja Eesti 200 esindavad seevastu läänelikku globalismi ja multikultuursust, kus venelased oleks üks paljudest multikultuurse ühiskonna rahvustest ja oma koht oleks siin ka neegril ja moslemil – ja nagu kirjutas Ivan Makarov Postimehes, on siinne venelane tugevalt immigratsioonivastane.

Samuti on sotsid ja Eesti 200 väga aktiivsed homoagenda toetajad, venelased aga on enamuses päris räiged homofoobid – vähemalt suuremad kui eestlased. Seega on sotsid ja Eesti 200 nende jaoks liiga läänelikud, et saada siinse Venemaa-keskse vene valija esindajaks.

Mis aga puutub teistesse erakondadesse, siis nemadki on Ivan Makarov paika pannud. Reformierakond ei saa kunagi piisavalt venelaste hääli, sest neil on endiselt küljes Aljoša nihutaja märk. Isamaa on hädas oma ainsa venelase ehk Viktoria Ladõnskaja-Kubitsaga ning nende euromeelsete konservatiivide kuvand ei kisu samuti kedagi venekeelsetest nende poolt hääletama. EKRE-l on Makarovi hinnangul venelaste seas küll immigratsiooni- ja homovastasuse tõttu teatud positiivne maine, kuid eesti rahvuslust pidevalt rõhutavad rahvuskonservatiivid ei hakka mingil juhul massiliselt vene hääli korjama.

Nii jääbki venelaste hääli ka järgmistel kohalikel valimistel korjama Keskerakond, kui vahepeal midagi kardinaalselt muutuma ei hakka. Aga nähes RE ja sotside ülbust võimu eeljaotamisel, võib eeldada, et nad jäävad seegi kord oma enesekindluse otsa elama, pääsemata võimule pealinnas lähemale.

Ilmselt loodavad liberaalsed ja vasakpolsed erakonnad mõnevõrra ka Tallinna multikultuursusele ehk EL-i kodanike õigusele osaleda kohalikel valimistel, kuid nende häältel pole veel piisavalt arvulist mõju.

Ainus võimalus Keskerakond ainuvõimu juurest kõrvaldada on kõigi nelja suurema erakonna koalitsioon tema vastu, aga selline ühendus vähemalt praeguste sümpaatiate juures küll eriti ei toimiks.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused