Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Erakonnast välja astunud Eesti 200 suurrahastaja Joakim Helenius süüdistab allakäigus uueks juhiks valitud Margus Tsahknat

20.11.2023
Eesti 200 võllid: Taro, Tsahkna, Hussar
© UU

Pärast valimisi reitingus kõvasti kaotanud erakond Eesti 200 jäi välisminister Margus Tsahkna uueks juhiks  valimise järel ilma ka oma suurrahastajast Joakim Heleniusest, kes teatas erakonnast väljaastumisest.

Enne eilseid juhivalimisi kutsus ta üles seda boikoteerima, sest pole rahul senise juhtkonnaga ega poolda ka uueks esimeheks valitud Margus Tsahknat.

Helenius ütles intervjuus Ärilehele, et Eesti 200 pidi tooma Eesti poliitmaastikule uued tuuled, kuid kukkus selles läbi.

„Eesti 200-st pidi saama erakond, mis on teistele eeskujuks – rüütel valgel hobusel, tegija, kes toob uusi innovaatilisi mõtteid. Nüüd on läinud vastupidi. Mul on piinlik inimestega Eesti 200-st rääkida,“ ütles Helenius.

Tsahkna erakonna esimeheks valimise kohta ütles Helenius: „Meil on erakonnas, ka juhatuses, palju tarku inimesi. Ma ei tea, kuidas sai juhtuda, et nad tegid nii lolli otsuse. /…/ Räägitakse, et teda [Tsahknat – toim.] on vaja poliitiliste kogemuste tõttu. Mida ta nendega siiani teinud on? Ta on astunud ühe valesammu teise järel. Ta on teinud palju kardinaalseid vigu. Mul on raske näha, mis nendest kogemustest kasu on olnud. Mida mina olen temas näinud – ta on halb juht.”

Nädalavahetusel toimunud erakonna esimehe valimisi nimetas Helenius farsiks. „Kui erakonna uus esimees ütleb, et ma olen oligarh ja räägib nendest toetustest, mis ma olen erakonnale andnud… Ma arvan, [et] see on väga kurb süüdistus, kurb kuulda midagi sellist, sellise esimehega on raske edasi minna,“ ütles ta Delfile.

Helenius rääkis Postimehele, et ta ei näe erakonnas mingeid muutusi tulevat ning heitis ette sisedemokraatia puudumist. „Ma olin nii naiivne, sest arvasin, et kui sul on head mõtted, siis saad need ka oma erakonnas läbi suruda,“ rääkis ettevõtja.

Helenius rääkis Vikerraadio saates “Uudis +”, et erakonna kriisi viinud Margus Tsahkna seda kriisist välja ei vea. Ta märkis, et Lauri Hussar tegi ainult seda, mida Tsahkna ütles ja nii kõik alla käiski.

Helenius otsustas liituda Eesti 200ga 2021. aasta aprillis, kui teatas, et astus välja erakonnast Isamaa ja selle liikmeühendusest Parempoolsed.