ERR ei pea tasakaalustatusest endiselt lugu ega varjagi seda

Eesti,
©Uued Uudised
ERR

ERR-i eetikanõunik Tarmu Tammerk teatas vastuseks kriitikale “Ringvaate” osas, et see pole uudistesaade ega peagi olema tasakaalus. Kommenteerib poliitikavaatleja Harri Kingo.

“Tammerk teatab sisuliselt, et ERR-i saated ei peagi olema tasakaalustatud. Selline nõue kehtivat üksnes uudistesaadete kohta. Kõik ülejäänu võib olla aga tasakaalust täiesti väljas – ja kõik on tasakaalustatusega korras: tasakaalustatus on tasakaalus tasakaalustamatusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolm mõtet.

Esiteks on Tammerkist kena, et ta on aus ja ütleb väga selgelt, et paljud ETV saated ongi tasakaalust väljas. Kuulda seda ERR-i eetikanõuniku enda suust oli selles mõttes meeldiv, et tema avaldus oli aus. Eetikanõunik peabki aus olema. Muus osas oli see aga väga ebameeldiv avaldus, sest tasakaalustamatust avalik-õigusliku meedia puhul ei saa õigustada millegagi.

Teiseks ütleb ja võtab Tammerk omaks, et ERR rikub otseselt seadust. See on vaja lõpetada. On täiesti mõeldamatu, et kogu ühiskond peaks sellega leppima.

Kolmandaks: kogu see jutuveeretamine tasakaalustatuse ja muu sarnase üle meedias on kõik asjade olemusest päris mööda teema. Meile pole vaja mingit tasakaalustatust, sest meile on vaja väga palju olulisemat; meile on vaja TÕDE. Ja sellist tõde, mida pole tembitud (tasakaalustatud) valega. Kui meie meedia, esmaselt just avalik-õiguslik meedia, lähtuks tõe esmasuse kriteeriumist, me võiksime igasugused tasakaalustatused üldse unustada.

Millal ERR-is ükskord tõe esmasuse mõistmiseni jõutakse, seda ei oska ma ennustada. Ma pole ei hiromant ega pendlimees. Kuid ma tean põhimõtet, millest juhindus sm. Stalin: “Kaadrid otsustavad kõik!”

Seega, rohi ERR-is leviva haiguse vastu on tegelikult olemas.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused