ERR-i kummaline selgitus: tellime Venemaa propagandakanalis reklaami, et tutvustada ETV+ saateid

Eesti,
Putin ja Vene karu - Kremli mõjusümbolid.
©AFP Photo/Scanpix
Putin ja Vene karu – Kremli mõjusümbolid.

Eesti võimukoalitsioon, kultuuriministeerium ja ERR on asunud Petsebuli välja ajama Petsebuli endaga, soovides väidetavalt panna Vene riiklikku telekanalit RTR reklaamima teadmist, et Eestis on olemas omamaine venekeelne ETV+.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme pöördus aprilli algul kultuuriminister Indrek Saare poole küsimusega selle kohta, miks tellib riik reklaami Venemaa riiklikelt telekanalitelt. ERR-i juhatuse esimees Erik Roose, kellele minister pöördumise edastas, õigustab seda sammu vägagi loogikavastaselt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Roose sõnul on ETV+ teinud oma saadetele reklaamikampaaniaid erinevates venekeelset auditooriumit hõlmavates kanalites, muuhulgas ka RTR Planeta saadete vahel. “ERR-i eesmärk on juhtida venekeelse televaataja tähelepanu sellele, et Eestis on sõltumatu venekeelne meediakanal ja sõltumatuid venekeelseid meediakanaleid ei ole tänases maailmas väga palju. Jõudmaks erinevate tarbimisharjumustega inimesteni ning hõlmamaks teiste kanalite vaatajaid meie kommunikatsiooniruumi, kasutasime laia kanalite valikut oma saadete tutvustamiseks,” põhjendab juhatuse esimees.

Jääb mõistmatuks, miks peab Eesti riik pöörduma oma venekeelsete kodanike ja teiste elanike poole läbi Venemaa riigikanali RTR Planeta, andmaks teada sellest, et Eestis on ka mingi sõltumatu venekeelne meediakanal? Seda enam, et idanaaber väheseid omamaiseid sõltumatuid meediakanaleid eriti ei armasta ja takistab igati nende tegevust. Pealegi annab ETV+ tellimusreklaam Vene riigipropagandale aimu, milline on Eesti riigi sõnum siinsele venekeelsele kogukonnale, ja ta saab sellele vastavalt korraldada vastupropagandat.

Roose võiks õigustava udujutu asemel selgitada, mis ajast ja mis põhjusel peab Eesti Vabariik tegelema “sõltumatu venekeelse” meedia tootmisega maksumaksja raha eest ja teiseks, miks on reklaami ostmine Kremli kanalist ERR-i poolt vastuvõetav, samas kui PBK kasutamine Tallinna linna poolt on jäänud muu hulgas ka Eesti peavooluajakirjanike kriitika alla? Millest selline kaksikmoraal? Vaenulike propagandakanalitega ei tehta üldse mingit koostööd, sest pole vahet, kas solk voolab PBK-st või RTR Planetast, solk jääb ikkagi solgiks!

EKRE on jätkuvalt seisukohal, et Eesti riik ei peaks tellima reklaami Venemaa riiklikelt ega ka teistelt nende rahastatavatelt propagandakanalitelt, sest see tähendab sisuliselt koostööd Eesti omariiklusele vaenulike meediaorganisatsioonidega.  Reklaami tellimine RTR-ist siinse vene kogukonna mõjutamiseks tähendab igati oma positsioonide paljastamist Venemaa poolt algatatud infosõjas. Pealegi jagab Eesti selle kaudu oma maksumaksjate raha vaenulikule riigile vaenuliku propaganda tegemiseks.

Lisainfona tasub teada, et  Leedu kõrgeim halduskohus jättis 7. mail jõusse televisiooni- ja raadiokomisjoni (LRTK) otsuse keelata ajutiselt Vene telekanali RTR Planeta edastamine. Ülemhalduskohus jättis 3. mail rahuldamata teenusettevõtte ТВ Init edasikaebuse RTR Planeta ja selle kanali muude versioonide edastamise keelu kohta.

LRTK otsustas veebruaris kehtestada venekeelsele telekanalile RTR Planeta sõja ja viha õhutamise eest aastaks eetrikeelu. Komisjoni teatel registreeriti eelmise aasta jooksul RTR Planeta programmis kolm viha ja sõja õhutamise juhtumit. Ühes saates kõlasid ähvardused hävitada USA ja taastada Nõukogude Liit kõigil oma kunagistel aladel. Teises saates ähvardati hõivata Balti riigid.

Eesti võimuringkonnad aga leiavad paraku, et maksumaksja rahaga Kremli toitmine mingite mõneprotsendiliste muutuste nimel ETV+ vaadatavuses on õigustatud, samas kui on teada, et siinsed venelased on altimad Kremli kanaleid vaatama ja need on ka muidu sisukamad kui ETV+. Seejuures aga unustatakse lihtne tõde – Putini valitsetav Kreml on vaenlane ja vaenlasega ei flirdita, temaga võideldakse! Kartellierakonnad aga ei tegele juba ammugi enam Kremli mõju summutamisega, vaid soodustavad tahtlikult ja tahtmatult odava tööjõu sisserännet ida poolt, vene keele jõulist pealetungi Eestis ja eestluse nõrgenemist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused