Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ERR-i “Välisilm” — ehe näide globalistide vihast Ungari riigi ja demokraatia vastu

-
10.04.2018
Antifa
© Reuters/Scanpix

Esmaspäevane ERR-i saade “Välisilm” oli räige näide rünnakust demokraatia vastu ning rahvastevahelise vaenu õhutamisest.

Juba see oli tähenduslik, et saatesse oli kutsutud Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam, keda ei saa kuidagi pidada neutraalseks vaatlejaks — on ju see fond Sorose rahastatav, selle globalismi ja multikultuursust eksportiva miljardäri aga on Ungari kuulutanud riigi vaenlaseks.

Tegu oli täiesti labase rünnakuga Ungari rahva valiku vastu, kes usaldas 2022. aastani riigi valitsemise taas Fideszi partei ja populaarse Viktor Orbani kätesse. Siit koorub taas välja vasakliberaalide võimetus tunnistada rahva tahet, kui see käib vastu nende ideoloogiale.

ERR-i netiportaali uudis “”Välisilm”: demokraatide elu muutub Ungaris veel raskemaks” on kõige ehedam näide globalistide ülimast vihast Ungari valitud tee vastu — seda riiki kujutatakse totalitaarse riigina, kus olevat maha surutud kõik demokraatia ilmingud. Tasub ära märkida, et ERR küsis ka ühelt EKRE juhtpoliitikult, kas Eesti peaks Ungari valimiste võitjat, kes on ka praegune võimupartei, üldsegi õnnitlema!

Täiesti vale on ERR-i väide, et “Budapestis oli väga vähe inimesi, kes võimulolijate poolt hääletasid, praktiliselt kogu pealinn oli Orbani vastu.” Kuigi pealinn toetab tavaliselt liberaalseid parteisid, võttis Fidesz enamikes Budapesti valimisringkondades kõige rohkem hääli, väidab Voice of Europe. Valitsuspartei oli üliedukas ka väiksemates linnades.

Tõepoolest, seekordset valimiskampaaniat peetakse eelmisest räpasemaks, mõlemalt poolt oli palju räiget sõnasõda ning valimistulemustest kuuldes püüdis väike seltskond opositsiooni toetajaid pealinnas ka segadust tekitada. Ometigi andsid need valimised Viktor Orbanile tohutu legitiimsuse ja õiguse viia riik edasi massiimmigratsiooni- ja islamivastasel suunal, kaitsmaks suveräänsust ja rahvusriiklust. Seda enam, et ka valimistest osavõtt oli väga aktiivne.

Tema võit demoraliseerib veelgi lõhestunud opositsiooni, kes on ennast pika ja vihase valimiskampaaniaga ammendanud, suutmata seejuures oma positsioone parandada.

Eesti rahva rahvusmeelsele osale tähendavad Ungari ja Viktor Orban sirgeseljalist riiklikku poliitikat ning oskust ja tahet kaitsta oma riiki nii võõraste sissetungijate kui ka Brüsseli diktaadi eest. Lõpetuseks tasuks ära märkida Ungari valikute ajaloolist tausta — just madjarid võitlesid keskajal ägedalt Osmani impeeriumi sissetungi vastu, kandsid ränki kaotusi ja võitsid raskeid heitlusi, nagu Egeri kaitsmisel. Kuigi tegu on sajandite-taguste lahingutega, pole ungarlased islamiohtu unustanud.