Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ERR-il ei maksa nina püsti tõsta – tema populaarsuse tagab vaid sõna “rahvusringhääling”

-
30.03.2020
Pilt internetist, mis on lausa tõelähedane.
© Internet

Kui riigis töötab valitsuse rahastatav ringhääling ja käes on kriis, siis ei maksa arvata, et selle populaarsus tuleneb objektiivsetest kajastustest – tegu on pigem arusaamaga, et see on riiklik kanal, kust tulevad vajalikud riigi teated.

ERR kirjutab: Eesti elanikud usaldavad praeguses kriisis kõigist meediakanalitest ülekaalukalt kõige rohkem ETV-d ja ERR-i uudisteportaali, millele järgnevad Postimees ja Delfi, selgub Kantar Emori eriolukorra seireuuringust.

Tegu on pigem usalduskrediidiga, mille osas pole ERR oma trallade, sildamite, kannelite ja teiste poliitiliselt laetud pseudoajakirjanikega kuidagi tasemel olnud. ERR-i ümber käivad kogu aeg hoopis mingid jamad, kasvõi peaministri Riigikogu kõne ülekandmisest loobumise näitel.

“Aktuaalse kaamera” vaadatavus tuleb kellaajast, mil inimesed on õhtused tegemised lõpetanud ja häälestuvad puhkamisele, ning harjumusest.

Postimehe ja Delfi osas aga võib ju väga lihtsa järelduse teha – nemad järgnevad nimekirjas seetõttu, et rohkem meediakanaleid eriti enam polegi. Postimehel on tuntud ajalooline nimi ja Delfil kõmuajakirjanduse kuulsus – see tagabki loetavuse.

Mis aga puutub usaldatavusse, siis üks asi on info edastamine, näiteks ülevaade valitsuse pressikonverentsilt, mida kuulatakse ja usutakse igast kanalist. Sootuks teine asi on kallutatud ja pahatahtlik käsitlus arvamuslugudes ja juhtkirjades, samuti ka uudiste tonaalsuses.

Ei saa eitada, et kõigis Eesti meediakanalites ilmub asjalikke uudiseid ja analüüse, aga “margi teeb täis” väga tugev ideoloogiline ja poliitiline kallutatus poliitikateemadel.

Ilmselt kasutavad need väljaanded uuringutulemusi uuteks raha väljapressimisteks valitsustelt, kuid enne mingite kraanide avamist tuleb neil lõpetada verbaalse sõnniku laotamine.

Näib, et ka meediakanalid pole oma populaarsuses suhtes ühel meelel: ERR kirjutas esmaspäeval kell 08.36: “Kantar Emor: Eesti elanikud usaldavad eriolukorras enim ERR-i kanaleid”, Delfi kell 09.18 “Kantar Emor: Delfi on kriisiolukorras populaarseim meediakanal” ja BNS kell 10.22 “Uuring: Eesti usaldusväärseim erameediakanal on Postimees.”