ERR kajastab Läti leegionäride marssi antifa-positsioonilt

Eesti,
©TASS/Scanpix
ERR-i huvitasid Lätis need inimesed, Kremli-meelsed antifašistid.

Rahvusringhääling kirjutab Läti leegionäride mälestuspäevast tooniga, mis lubab oletada, et nende sümpaatia kuulub nn antifašistidele.

Juba pealkiri kõlab: “Läti leegionäride mälestuspäev tekitas proteste” ja edasine jutt kõlab: “Vabadussamba juurde oli kogunenud nende tegevust hukka mõistma mõnikümmend antinatsistliku komitee esindajat.” ERR on seega oma loo üles ehitanud käputäie venemeelsete protestile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Seekord osales rongkäigul üle tuhande inimese – pisut vähem kui eelmistel kordadel,” kirjutab ERR märgatavalt allpool. Kahjuks ei huvita rahvusringhäälingut Läti rahvuslaste üritus, mida üritatakse ka pisendada, vaid mistahes võimalik konflikt väikese kamba Kremli-meelsetega.

“Antinatsistliku komitee esindajad ei saanud oma miitingu korraldamiseks Vabadussamba juures luba. Küll aga rullisid nad teisel pool kollaseid piirdeid lahti plakatid, mis teatasid mitmes keeles, et Waffen SS oli kriminaalne organisatsioon ja et leegionärid, keda täna mälestatakse, võitlesid Hitleri poolel,” kirjeldab ERR.

Sõna antakse ka Kremli-meelsetele eurosaadikutele, kes on natsisüüdistused välja vedanud. “Leiame, et Riia kesklinn pole natsistide ürituse jaoks sobilik koht,” põhjendas Euroopa Parlamendi liige Miroslavs Mitrofanovs oma protesti. “Me pole kategooriliselt nõus selle marsi korraldajate väitega, et leegionärid võitlesid Läti vabaduse eest. See on vale!” Seega siis vahendab ERR peamiselt “oma” poolt.

Nii polegi ime, kui järgmist Sinimägede üritust kajastab “rahvus”ringhääling nii: “Sinimägedele kogunes grupp natse ja SS-lasi!”

Sel nädalal kirjutas Postimees ka sellest, kuidas kaks USA sõjaväelast urineerisid Riia Vabadussamba najal. Kuigi väidetavalt oli põhjuseks see, et nad ei leidnud tualetti, on see väga halb märk – arvestades seda, et mehed olevat olnud kained, oleks nad pidanud mõistma, mida see sammas, kus pidevalt on ka lilled, kohalikule rahvale tähendab.

Kardetavasti avaldab juba ka liitlastele mõju see pidev “natsiriigi” kuvandi loomine Balti riikide suhtes, millega Eestis tegelevad peavoolumeedia, sotsid, Reformierakond, Kremli-meelne Yana Toom ja punaprofessor Hartleb. Pole ju inimestada, kui kogu aeg antifašistlikku ajupesu saavad liitlased hakkavadki riiklike ja rahvuslikke sümboleid “natslikeks” pidama ja neid mõnitama, sest seda õpetavad neile ju eestlastest vasakliberaalsed sõbrad.

Tegelik Läti mõtleb ja elab allpool nähtavalt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused