ERR rõhutab teadlikult oma vaenulikkust Ungari vastu

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR ei vääri juba ammu enam rahvusringhäälingu nime.

Mõne aja eest korraldas ERR-i korrespondent Astrid Kannel Ungari välisministrile Péter Szijjártóle ideoloogiliselt laetud ja vaenuliku intervjuu ning selline suhtumine Ungarisse on jäänudki rahvusringhäälingu stiiliks – nüüd ungarlasi eiratakse.

Eestis viibis 3. mail töövisiidil Ungari välisminister Péter Szijjártó, kes tähistas visiidiga Tallinna Eesti ja Ungari diplomaatiliste suhete loomise sajandat aastapäeva. Samuti andis ta üle Ungari presidendi poolt määratud teenetemärgid inimestele, kelle panus on suur Eesti ja Ungari vaheliste suhete arendamises, sealhulgas Ungari aukonsulile Eestis.

Eesti välisministeerium kajastas korrektselt Ungari ja Eesti välisministrite kohtumist oma uudiste all. Eesti Rahvusringhääling ei ole pidanud vajalikuks seda visiiti kajastada ega mainida isegi mitte Eesti ja Ungari diplomaatiliste suhete rajamise 100-ndat aastapäeva üheski meedia-vormis: ei TV-s, raadios ega uudiste-lehel.

Kas saab pidada normaalseks, et ERR-i arvates ei vaja Eesti rahvas seda teavet uudiste näol, et Ungari ja Eesti vahel on juba 100 aastat täitunud diplomaatilistest suhetest ning et Ungari välisminister käis Eestis töövisiidil?

Meenutame, et Ungari osaleb otseselt Eesti kaitsmises oma osalusega meie õhuruumi turvamises. Pole kahtlust, et ungarlased märkavad sellist Eesti-poolset ebasõbralikku ja alatut käitumist, seda tänu mõnele ebaprofessionaalsele otsustajale-toimetajale ERR-is. Kui palju võib mõni halb ametnik Eestile kahju tekitada rahvusvahelises mõttes, pole raske ära arvata isegi tavalisele inimesele.

“Ungari on meie väga hea sõber ja liitlane, kellega on meil erilised sidemed läbi hõimuvendluse. Loomulikult on meie hea läbisaamine väga tähtis. Rõhutasin seda alati, kui olin Riigikogu esimees, aga ka oma riigivisiidil Ungarisse, kohtumisel Ungari presidendi, spiikri ja parlamendi liikmetega ning samuti parlamendi esimeest Laszlo Köverit siin vastu võttes. Minu koduerakond Eesti Konservatiivne Rahvaerakond peab seda äärmiselt oluliseks,” ütleb EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Henn Põlluaas.

“Me ei tohi lasta end eksitada Euroopa Liidu ja selle äärmusliberaalsete ringkondade poolt Ungari, aga ka Poola vastu vallandatud laimukampaaniast. Ungari on ja jääb demokraatlikuks riigiks ja meie heaks liitlaseks. Mul on väga piinlik, et ERR ja teised meediakanalid välisminister Peter Szijjarto visiiti Eestisse ei kajastanud. Kahjuks on nii tänane Eesti valitsus kui suurem osa meediast kallutatud ja äärmusliberaalsete vaadetega ning kajastavad kõike, nii sündmusi kui fakte valikuliselt ja tendentslikult, läbi ideoloogiafiltri. Eesti meedia ei kajastanud ka minu riigivisiiti Ungarisse. Küll aga tegi minuga pikema intervjuu Ungari riigitelevisioon. Loodan, et toiminu ei heida varju meie riikide headele suhetele ja koostööle,” lisab endine Riigikogu esimees.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused