ERR vastas Põhja-Tallinna rahvuskonservatiividele Astrid Kanneli intervjuu osas ja “õigust” jäi neil ülegi

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

EKRE Põhja-Tallinna ringkonna juhatus avaldas hiljuti ERR-ile protesti seoses reporter Astrid Kanneli poolt tehtud äärmiselt kallutatud ning pahatahtliku intervjuuga “Välisilmas”, kus tema vastas oli Ungari välisminister Peter Szijjarto. Rahvusringhäälingu vastus ei üllatanud – nemad pole kohe mitte midagi valesti teinud.

Nii ütleb ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk selgituses: “Üldiselt tuleb intervjuude tonaalsuse hindamisel silmas pidada, et saatejuht ei esita küsimusi enda nimel, vaid avalikkuse poolt, tuues välja teema kohta esitatud väiteid. Välisilma intervjuu küsimused kajastasid avalikkuses Ungarile laialt eksisteerivaid vaateid. Nii on näiteks fakt, et Euroopa Liit on korduvalt kriitiliselt arutanud, kas Ungari peab kinni õigusriigi põhimõtetest. Seega on selleteemalised küsimused asjakohased.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tammerk unustab seejuures, et rahvusringhääling ei tohi peegeldada ühiskonna ja poliitikamaastiku ühe osa, vaid terviku seisukohti. Halvustav suhtumine Ungarisse pole “avalikkuses Ungarile laialt eksisteeriv vaade”, vaid selle liberaalse tiiva arvamus, kusjuures ka Euroopa Liidus pole selles osas ühtset seisukohta. Eesti ühiskonnas on olemas tugev konservatiivne kogukond, kelle vaated ei ühti liberaalse poole omaga – kas nende inimeste arvamus ERR-ile ei loegi?

Astrid Kannel ei käsitlenud intervjuus ühtegi positiivset momenti sealse valitsuse tegevuses, näiteks palju kajastust leidnud abinõusid sündivuse suurendamiseks, vaid kogu tema teravik oli suunatud Ungari valitsuse kritiseerimisele. Ehk siis esindas ta ametliku Brüsseli seisukohta, mis ei lähe kokku ajakirjanduse sõltumatusnõudega.

Tammerk jätkab: “Vastupidiselt kaebuses väidetule on saatejuht Astrid Kannel toonilt viisakas. Küsimused on sisult teravad, ent esitatud lugupidavalt. Pole võimalik nõustuda kaebuses toodud väitega, et saatejuht ignoreerib talle antud vastuseid.”

Ungari välisminister viitas intervjuus korduvalt sellele, et Kannel pingutab üle: “Ei, te saate väga valesti aru. Pean sellele vastu vaidlema, ausalt öeldes see läheb liiale. Meie, ungarlased, oleme uhked, et oleme kaua võidelnud vabaduse eest. Kahjuks on meid üksi jäetud. /…/ Nii saan aru, et meie poliitika, mis on täielikult peavoolu vastane, ei ole meele järgi liberaalsetele peavooluparteidele, aga kui seada kahtluse alla meie poliitika demokraatlik olemus, on see juba liig, sest meie poliitika põhineb Ungari rahva tahtel.

/…/See pole tõsi. Me oleme pühendunud demokraatlik partei. Aga me ei ole nõus järgnevaga. Et kui liberaalid ei võida valimisi, vaid võidavad konservatiivid või kristlikud demokraadid, seavad liberaalid otsekohe kahtluse alla riigi demokraatliku olemuse. Demokraatia ei saa eksisteerida ainult liberaalide valitsemise korral.

/…/Arvan, et parima otsuse eestlaste ja Eesti tuleviku osas saavad teha eestlased. Ja seda eestlaste tehtud otsust austan ma alati. Nagu ka kõigi teiste riikide puhul. Ja sama ootame ka teistelt riikidelt. Et nad peaksid lugu meie rahvast. Nemad teavad, mis on neile hea. Ja nende otsust tuleb austada. Seega ma võin mõista, et peavoolule meie poliitika ei meeldi. Aga pidada seda ebademokraatlikuks pole sugugi õiglane.”

Peter Szijjarto vihjas seega korduvalt, et Astrid Kannel teeb oma kallutatusega Ungarile liiga ning õpetab teist rahvast, kuidas elada, kuid too jätkas vaenulike küsimuste esitamist. “Kas ma saan õigesti aru, et teie eeskujud on Hiina, Türgi ja Venemaa, mitte aga Lääs?”

Eriline “pähkel” aga on Kanneli küsimus Süüria osas: “Äkki peaks teie peaminister helistama Moskvasse Putinile ja ütlema, et lõpetage ära?” Kas see on ERR-i arvates tõesti normaalne?

“Poliitikateemaline päevakajaline intervjuu ei ole kahe osapoole väitlus, vaid avalikkuses eksisteerivate küsimuste esitamine, kus intervjueerija ei pea saadud vastuste kohta avaldama nõustumist või vastuvaidlemist,” väidab Tammerk.

Intervjuud lugedes näeb igaüks, et see ongi kahe osapoole väitlus: Astrid Kannel ründab liberaalsetelt positsioonidelt ja süüdistavalt, ning Peter Szijjarto on sunnitud oma kodumaad kaitsma. Kanneli küsimustes pole peaaegu ühtegi, millest ei peegelduks tema enda maailmavaade.

“Teie poolt nõutud vabanduse esitamine ERRi poolt Ungari välisministeeriumile oleks seega asjakohatu ning ilmselt ka arusaamatu Ungari välisteenistusele, kes on tänanud rahvusringhäälingut  intervjuuvõimaluse eest,” lõpetab Tammerk.

Diplomaatia üks põhimõte on see, et seal ei öelda ajakirjandusele midagi isegi siis, kui too sigatseb. Asi ei olegi ju Ungarile antud võimaluses oma seisukohti kajastada, vaid selles, et välisminister Peter Szijjarto vastas istus pahatahtlik ja vaenulikult meelestatud ning seega ebaprofessionaalne ajakirjanik. Professionaalne on see intervjueerija, kelle enda seisukoht küsimustest välja ei tule – Astrid Kannel seda ei suuda.

Järgmisel korral võiks ERR vahelduseks intervjuud tegema panna konservatiivsete vaadetega ajakirjaniku, kuigi selliseid (rahvus)ringhäälingus ilmselt ei leia.

Mis aga puutub Tammerki vastusesse EKRE Põhja-Tallinna ringkonna rahvale, siis ilmselt nad muud ei oodanudki – ERR oli, on ja ilmselt ka jääb maailmavaateliseks meediakanaliks, mille nimes on sõna “rahvus” üleliigne.

Loe ka: EKRE Põhja-Tallinna ringkond: ERR-i juhtkond peab Ungari välisministri ees vabandama

5 commentsOn ERR vastas Põhja-Tallinna rahvuskonservatiividele Astrid Kanneli intervjuu osas ja “õigust” jäi neil ülegi

 • Avatar

  ERRi juhatus – Erik Roose, Riina Rõõmus, Urmas Oru, Joel Sarv. Ja miks pole siia maani eemaldatud ametist Rooset, kes solvas kõiki seeniore sellega et katkestas
  TV-s Ratase pressika, ning takkajärgi mõnitas pahandajaid, kas neil pole siis arvutit. Need faktid muudavad selle selli edasi töötamise ennekuulmatuks.
  Viimatised hiilgajad ERR-is nagu Astrid Kannel ja vastke ausalt Mirko Ojakivi lisanduvad nende ennast täislasknud ideoloogia töötajate ridadesse nagu
  vennad punased jooned Kuused, listeerija Anna Pihl, mõistame hukka Johannes Tralla, teisitimõtlejaid naeruvääristav Mihkel Kärmas ning igaõhtune suudlevate meeste
  toimetus. Ja lisaks on veel Vikerraadio iganädalane Kadrioruagent oma jutupunktidega.
  Seadusi ERR ei täida ja pole kellegi asi. Tammerk on ju tühi koht. Juhatus tuleks oma tegevusetuse pärast kõik kohtusse anda.
  Kõige hullem on see, et nad kuritarvitavad oma positsiooni ja nad teevad seda tahtlikult.

 • Avatar
  Leo Viller

  Peamiselt Lääne – Euroopas levinud ” liberaalsus ” pole mitte midagi muud kui kõige räigem ja primitiivsem uuskommunistlik – uusanarhistlik rämpsideoloogia. Samasuguse solkideoloogia pooldajad on ka meie kodukootud ” liberaalid “

 • Avatar

  Mina armastan Ungarit, eriti kuna tegemist on meie sugulusrahvaga. Ma täielikult vihkan ja jälestan seda viisi, kuidas Eesti Rahvusringhääling alandab Ungarit. Mida on Ungari praegune valitsus konkreetselt Eesti suhtes negatiivset teinud? Mul on tõsiseid raskusi Astrid Kanneli edasise jälgimise osas. Ma ei taha öelda, et ma vihkan ka seda naist, aga ta on kas väga rumal või väga õel inimene, sest see intervjuu oli täis kurjust ja negatiivset suhtumist oma vastasistuja suhtes. Seal polnud grammigi tolerantsi ega sallivust. Kes veel selles sigaduses osalised: saatel toimetajat ei ole, aga on peaprodutsent Veskemaa, küll on ERR–i teleuudiste juht Liisu Lass ja Anvar Samost uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja. Nemad vastutavad samavõrd selle mõnitava intervjuu eest. Ja Tammerk on juba aastaid silunud ERR-is toimuvat, seal nagu ei tunnitata kunagi tehtud vigu, vaid võetakse koheselt kaitsepositsioon, kuni selleni, et sõnavabadus on ohus…

 • Avatar

  Jääb paistma mulje et need nn liberaalid ongi kogu maailma keskpunkt, ülejäänud on teisejärgulised nii arvamustes kui võimuteostuses, kui peaksid olema võimu juurde saanud.
  Ei midagi uut siin päikse all.

 • Avatar

  Iga päevaga saab kinnitust tõsiasi et errist kui solgitorust tuleb eemale hoida nii selle tarbimise mõttes kui interviuude andmise mõttes- mitte ühtegi interviuud sellele urkale.
  Enne tuleb selles putkas võtta ette põhjalik puhastus või see üldse kinni panna.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused