ERRi kümnest kajastusest pooled olid opositsiooni vaatevinklist

Eesti,
Põhiseaduskomisjon Anti Poolamets, obstruktsioon

Viimastel päevadel olen pidanud osa saama erakordselt kehvast kabukiteatrist, paraku otse riigikogu seinte vahel. Meie ülesanne on tagada riigikogu töövõime, vaatamata mistahes punamadruste käitumise kopeerijatele, kommenteerib riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) viimaste päevade sündmusi.

Poolamets: „Opositsiooni jaoks on need viimased meeleheitlikud katsed peatada abielureferendumit. Sotsidele aga lausa elu küsimus. Neil on paaniline hirm kukkuda referendumi järel allapoole valimiskünnist. Praegu on nad pudenenud 7 % peale ning suund jätkub, eriti, kui rahvas aru saab, et neilt tahetakse põhiseaduslikku rahvahääletuse õigust demokraatiat rünnates ära võtta.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks juhib Poolamets tähelepanu meedia tegevusele, lisades analüüsi ERRi kajastustest opositsiooni-poolsest obstruktsionist – ERRis domineerib teema kajastamisel ülekaalukalt opositsiooni vaatenurk. 10st ERR-is obstruktsiooniteemalisest kajastusest oli: opositsioonile eelist andvaid tendentslikke kajastusi – 1, opositsioonile eelist andvaid kajastusi 5, neutraalseid kajastusi 4, koalitsioonile eelist andvaid kajastusi polnud mitte ühtegi.

 

NÄITED:

( https://www.err.ee/…/opositsioon-pohiseaduskomisjoni-e… )

/ Barbara Oja /

Kajastus esitab olukorrast erapooliku ja moonutatud pildi, esitades opositsiooniesindajate (ning meediakanalite kaamerameeste) Poolametsa kabinetti tungimist kui “segadust” ja “Poolametsaga tema kabinetis ühinemist”. Tendentslik alampealkiri: “E-istungi eesmärgiks on opositsiooni vaigistamine?”. Peale sündmuste kirjeldamise tiražeeritakse vaid opositsiooniesindajate arvamusi, mis nimetavad Poolametsa muuhulgas “tehniliselt saamatuks, kes ei saavat koosoleku juhtimisega hakkama”, “”saamatu ja õigusnorme rikkuv” jne. Täielikult jäetakse kajastamata asjaolu, et sotsiaaldemokraat Läänemets ignoreeris võõrasse ruumi tungides Riigikogus seadusega kehtestatud maskikandmise nõuet.

 

(https://www.err.ee/…/laanemets-nouab-riigikogu…)

/ toimetaja märkimata /

Eraldi uudis on avaldatud protesti esitamisest koosoleku virtuaalse läbiviimise kohta, kus kogu sündmus esitatakse ainult koos Lauri Läänemetsa (SDE) kommentaaridega.

 

(https://www.err.ee/…/laanemets-rahvahaaletus-on…)

/ Merili Nael /

Veel üks uudis on tehtud Lauri Läänemetsa esitatud hinnangulisest arvamusest, et referendum on võimalik ära jätta kui õnnestub leida kompromiss. Ainsa allikana tiražeeritakse taas Lauri Läänemetsa

 

(https://www.err.ee/…/poolamets-naeme-laadatsirkuse…)

/ Merili Nael, Marko Tooming /

kahe poole esindajaga intervjuu, mille kajastus on tasakaalus ja mõlema poole sõnumid edastatakse korrektselt.

 

(https://www.err.ee/…/polluaas-opositsiooni-protestides…)

/ Anne Raiste /

Uudis on ehitatud Henn Põlluaasa poolt antud kommentaari ümber, ent lõppu on lisatud Allar Jõksi kommentaar, kes kindlasti konservatiivset vaatenurka poliitikas ei esinda.

 

(https://www.err.ee/…/ak-video-abieluteemaline…)

/ Tiina Jaakson /

Juhtkirjas omistatakse Poolametsale veidrakõlaline, justkui süüline repliik “komisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) tunnistas, et see võimaldab tal üle aja kõnelenu mikrofoni lihtsalt välja lülitada.”

Tsiteeritakse 5 opositsiooni esindajat (Kallas, Kivi, Randpere, Erkki Keldo, Läänemets) ja 2 koalitsiooni esindajat (Poolamets, Jufereva-Skuratovskaja)

 

(https://www.err.ee/…/joks-piinlik-olukord-parlamendis…)

/ Madis Hindre /

Neutraalne kajastus – Jõks ei anna selget õigust kummalegi poolele, seejuures väärib tähelepanu, et Jõks on varem kaitsnud meedias pigem liberaalseid vaateid.

 

( https://www.err.ee/…/tuliseks-lainud… )

/ Grete-Liina Roosve, Uku Toom /

Kajastuses saavad formaalselt sõna mõlemad pooled, ent kui koalitsiooni poolel tsiteeritakse vaid Poolametsa Koosoleku läbiviimisega seotud kommentaare, siis opositsiooni poolt tsiteeritakse lisaks opositsiooniliidrite Kallase ja Saare üldisi poliitilisi deklaratsioone antud teemal. Koalitsiooni üldisi seisukohti Referendumi teemal ei edastata.

 

(https://www.err.ee/…/indrek-teder-obstruktsiooni…)

/ Madis Hindre /

Indrek Tederi eksperthinnanguna esitatud seisukoht toetab opositsiooni ja obstruktsiooni.

 

(https://www.err.ee/…/pohiseaduskomisjon-valib-esimehe…)

/ Merili Nael /

Kõige värskem kajastus võttis teema laiemalt kokku ja oli neutraalne.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused