Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

„Esimene stuudio“ | Varro Vooglaid: probleem on palju laiem kui Kaja Kallas

16.11.2023
Laadime sisu...

Parlamendierakondade esindajad vaidlesid “Esimeses stuudios” obstruktsiooni lõpetamise ja õpetajate palgatõusu üle. Rahvuskonservatiive esindas Varro Vooglaid, kes rääkis, et koolivõrgu korrastamine on koodsõnaks maakoolide sulgemisele ja sellega EKRE nõus olla ei saa. “Maakoolid on eelduseks sellele, et Eestis maal elu säiliks,” sõnas ta. “Kas me tahame, et Eestis saaks maapiirkondades elada pered, kus on lapsed, või ei taha?”. Raha on olemas, kuid küsimus on prioriteetides, ütles ta.

Rääkides umbusaldusest Kaja Kallase vastu, ütles Vooglaid, et EKRE soovib umbusaldusse oma mõtete lisamist. Lisaks on Vooglaiu sõnul umbusalduse küsimus paljuski üleafišeeritud ning lõpuks on küsimus selles, kas koalitsiooni hääled peavad või ei pea.

“Fakt on see, et Kaja Kallasel enam usaldust ühiskonnas ei ole. Arvamusküsitlused näitavad, et suurem osa Eesti kodanikest sooviks, et ta astuks tagasi, suurem osa sooviks ka erakorralisi valimisi. Kas see tuleb nende eelnõude kaudu, mis seotakse usaldusega, või tuleb see umbusaldusega – see on tehnika küsimus,” ütles Vooglaid.

Sama, kui umbusaldus läbi läheks või Kaja Kallas ametist lahkuks, siis see EKRE jaoks palju ei muudaks. “Tegelikult on probleem palju laiem – ei ole Kaja Kallase isikus küsimus, vaid selles, et praeguse koalitsiooni poolt aetakse sellist poliitikat, mis on täiesti vastuvõetamatu.”

Veel rääkis Vooglaid, et obstruktsiooni põhjuseks on tõsiasi, et koalitsioon on võtnud algusest peale seisukoha, et kõigest sõidetakse üle ja opositsiooniga ei arvestata vähimalgi määral.