Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“ESIMENE STUUDIO”: valitsusliit ei julgenud esinumbreid debatile saata

28.01.2021
Laadime sisu...

ETV saates “Esimene stuudio” oli kolmapäeval suur parlamendierakondade debatt, kus vaieldi peamiselt uue valitsuse plaanide üle. Kui opositsioonierakondi esindasid erakondade juhid, siis vastaspoolel tulid stuudiosse Jüri Ratase ja Kaja Kallase asemel asendajad Mailis Reps ja Hanno Pevkur.

Rääkides rahandusest, ütles eelmine rahandusminister, EKRE esimees Martin Helme, et Reformierakond kirus opositsioonis, kuidas eelmine valitsus ei osanud rahaga ringi käia ning nüüd peab sama juttu jätkama.

“Aga selle jutu peamine eesmärk on leida vabandusi kolmele asjale: sellele, et nende valitsus ei tee midagi, tõstab makse ja peab ehitama ka põhjendust, miks ka järgmine valitsus on eelarvega miinuses ja peab hakkama laenama. See on puhas poliitiline retoorika. Ma võin öelda, et mina jätsin järgmisele valitsusele Euroopa ühe paremas seisus majanduse,” rääkis Helme.

Sotsiaaldemokraatide juhi Indrek Saare põhiline sõnum oli rõõm selle üle, et EKRE-t pole valitsuses ning enam ei ole tulemas abielu rahvaküsitlust.

Isamaa juht Helir-Valdor Seeder märkis, et koalitsioonileping ei ole isegi mitte ümmargune, vaid pigem ilukirjanduslik teos, milles puudub konkreetsus.

Martin Helme märkis, et tema hinnangul on praeguse ja eelmise valitsuse peamine erinevus toon, kuidas nende tegevust kajastatakse. “Kõik, mis meie tegime, on vale ja halb,” tõi ta näite.

Ta lisas samas, et uus valitsus tegelikult jätkab eelmise valitsuse otsuste täideviimisega, näiteks liigub eelarvetasakaalu poole nagu ka eelmine valitsus lubas teha.

“Suur vahe on kliima- ja immigratsioonipoliitika,” lisas Helme siiski.

Saates tuli kõne alla ka valitsuse plaan lõpetada fossiilsete kütuste kasutamise toetamine.

Martin Helme ütles, et valitsus plaanib põlevkivitööstuse välja suretada ja see on väga halb plaan. Tema sõnul toob see kaasa kallima ja ebastabiilsema elektri.

“Panna kinni oma tootmine enne, kui midagigi asemele panna, on ülimalt rumal. See teeb elektri kallimaks,” ütles ja lisas, et juba eelmine valitsus alustas tegelikult ülemenekut põlevkivist elektri tootmiselt õli tootmisele.