Esimesed prussakad ronisid välja: vasakpoolsete eelnõu teeks kooselulepingu võrdseks abieluga

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Neomarksistist sots Indrek Saar.

Tundub, et vasakliberaalse koalitsiooni käimasolev loomine pani vasakäärmuslikud revolutsionäärid liikuma, mis on ka esimene hoiatus sellest, mis hakkab uue valitsuse all juhtuma.

Riigikogu juhatus võttis menetlusse eelnõu perekonnaseaduse ja teiste seaduste muutmiseks, et praeguses kooseluseaduses fiskeeritud kooseluseadus teha tulevikus perekonnaseaduse osaks, kirjutab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelnõuga viiakse 9. oktoobril 2014 vastuvõetud kooseluseadusega reguleeritud kooseluleping perekonnaseadusesse (PKS) ja kooseluseadus tunnistatakse seetõttu kehtetuks.

Seletuskirjas märgitakse, et kooseluseadus jõustus 1. jaanuaril 2016, kuid ei ole tegelikult praeguseni saavutanud oma algselt plaanitud mõju – endiselt on vastu võtmata erinevate seaduste muudatused, mis tagaksid kooselulepingu sõlminud isikutele sarnased õigused omavahel abielus olevate isikutega ja isikud peavad oma õiguste kaitsmiseks pöörduma kohtusse. See aga on isikutele äärmiselt koormav.

Viidatud asjaolust tulenevalt võrdsustakse eelnõuga kooseluleping abieluga – eelnõust tulenevalt on edaspidi kooselulepingu sõlminud isikutel samad õigused, mis abielus olevatel isikutel, kui seaduses ei ole tehtud erisust. Eelnõu kohaselt ei kinnita vaimulikud kooselulepingu sõlmimist. Juhtivkomisjoniks määrati õiguskomisjon.

Eelnõu esitasid Andrei Korobeinik, Oudekki Loone, Maria Jufereva-Skuratovski, Martin Repinski, Kaido Höövelson, Imre Sooäär, Helmen Kütt, Natalia Malleus, Enn Eesmaa, Jaanus Karilaid, Aadu Must, Eduard Odinets, Riina Sikkut, Kalvi Kõva, Ivari Padar, Jaak Juske, Heljo Pikhof, Indrek Saar ja Jevgeni Ossinovski.

Nii on pihta hakanud “euroopalike väärtuste” surumine seadustesse, mis tähendab, et neomarksistid said Kesk- ja Reformierakonna kooselu otsusest ergutust.

Ehk täiendaks eelnõud nii umbes 10 000 ettepanekuga?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused