Esmakordselt koguneb minister Kert Kingo kokku kutsutud e-hääletamise töörühm

Eesti,
©UU
Kert Kingo

Täna koguneb esmakordselt infotehnoloogia- ja väliskaubandusminister Kert Kingo kokku kutsutud elektroonilise valimissüsteemi ja elektroonilise hääletamise töörühm.

Kingo allkirjastatud käskkirja järgi on töörühma eesmärgiks hinnata elektroonilise valimissüsteemi ja turvameetmete vastavust kehtivatele küberturvalisust ja valimiste korraldamist käsitlevatele regulatsioonidele.

Töörühma kuuluvad teiste hulgas Mihkel Tammet, Raul Rikk, Mariko Jõeorg-Jurtšenko, Martti Allingu, Arne Koitmäe ja Tarmo Hanga. Töörühma on kutsutud veel ka Tarvi Martens, Tanel Tammet, Mihkel Solvak, Liia Hänni ja Epp Maaten, Märt Põder ja Heldur-Valdek Seeder, kellest kaks viimast lähevad esimesele kohtumisele kriitikutena.

E-valimissüsteemi üks loojatest Tarvi Martens peab töörühma loomist Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikme Kert Kingo poliitiliseks avalduseks.

BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused