Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Estonia hukk kütab Rootsi meedias endiselt kirgi, Eesti meedias, paraku, enam mitte

20.10.2020
Eesti ja Rootsi lipud Stockholmi sadamas
© Scanpix

Nädalavahetuse peale ilmus Soomes-Rootsis kümmekond Estoniaga seotud lugu. Endiselt pakub teema huvi eelkõige Rootsi tabloididele Aftonbladet ja Expressen. Aftonbladetis avaldati reedel artikkel pealkirjaga „Eesti nõuab uut uurimist“, viidates välisministrite kohtumisele nädala alguses Luksemburgis. Teemat kommenteerib Mart Luik. Kirjutati, et vandenõuteooriate lõpetamiseks tuleb läbi viia uus ja läbipaistev uurimine.

Lisaks on ilmunud kaks Aftonbladeti lugu: 1994. aastal katastroofiga tegelemise eest vastutav Rootsi kommunikatsiooniminister Ines Uusman ei soovi uutest avastustest midagi kuulda ning Aftonbladeti sõnul alustatakse tõenäoliselt õige pea veealust operatsiooni ning hauarahust möödaminemiseks tehakse ametivõimude poolt juba ettevalmistusi.

Näiteks 17. oktoobri Expressen avaldab õnnetuse üle elanud Anders Erikssoni 20 vastuseta küsimust Estonia uurimise kohta pealkirja all „See on kõnekas vaikus”

Ja need küsimärgid lähevad üha suuremaks, mida kauem õnnetusest aega möödub.

Nõnda on Expressen avaldanud 20 küsimärki, mis pole vandenõuteooriad, vaid lihtsalt ebaselgused. Nende küsimärkide hulgas on ka võimalik plahvatus ja kokkupõrge allveelaevaga.

Eesti ajakirjandus on selle koha pealt aga üsna vaikseks jäänud.