“Estonia” kinnimätsimine hakkab mõnituste saatel taas pead tõstma

Eesti,
- Updated
Estonia mälestusmärk Katkenud liin Tallinnas

Hakkab jälle pihta – mingid huvigrupid püüavad teha kõik selleks, et parvalaeva „Estonia“ hukku ei uuritaks, ehkki ilmnenud on uusi asjaolusid. Nagu ütles endine riigiprokurör Margus Kurm – kinnimätsimise püha üritus ei lõpe. Ikka on, mida karta ja varjata.

Kui äsjase dokumentaalfilmi valguses hakkasid arengud käest minema, toodi ruttu lagedale lisainfo, mida filmi musta materjali näinud grupp oli justkui varjanud. Meie meedia tuli selle teabega lagedale stiilis, et näete, laev laguneb ise igast otsast seal merepõhja kivide vahel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Loomulikult võeti kohe välja naerda need, kes usuvad versiooni, et „Estonia“ siiski põrkas millegigi kokku. End lõbustatakse suure tragöödia taustal naljadega stiilis, et “Estoniat” ründas vaal või hoopis katamaraan jne.

Kõnesolev lisakriimustus, mida olevat 15 sekundi jooksul näinud Urmas Reinsalu, Mart Luik ja veel paar spetsialisti, on ju igati loogiline ja sellest, et laeval kokkupõrkest mitu auku võib olla, pole midagi iseäralikku. Mäslev meri võis loksutada nii seda allveelaeva kui ka „Estoniat“, kuidas juhtus ja kokkupõrkeid tuligi kindlasti mitu. Pealegi asuvat see teine vigastus seal samas „Estline´i“ kirja lähedal.

Mees, kes õnnetusest pääses on rääkinud igale meediakanalile, kuidas ta nägi enne laeva uppumist mingit kogu riivamisi liikumas.

Samuti on endine riigiprokurör Margus Kurm valmis panema välja kümneid tunnistajaid, kes kinnitasid, et kuulsid enne laeva uppumist pauku. Seda on teatud kõik need 26 aastat. Nüüd aga üritavad mõned nägu teha, et mingit pauku pole olnud ja oletatav kokkupõrge on ullikeste luul.

Kui EKRE ja tegelikult kogu valitsus on kokku leppinud, et „Estonia“ hukku tuleb uuesti uurida, hakkab tollane peaminister Mart Laar rääkima, kuidas seda teemat ei tohi „politiseerida“, reformierakondlane Marko Mihkelson räägib, et me võime rikkuda suhteid Rootsiga, 1994 aastal Soomes suursaadikuna tegutsenud Jaak Jõerüüt võitleb hauarahu nimel ning endine reformierakonna minister Rein Lang õelutseb Margus Kurmi kallal, pidades teda vandenõuteoreetikuks.

Olgu neid auke üks, kaks või sada, igal juhul ei tohi end erineva tasandu targutajatest häirida lasta ning sõltumatu uurimine läbi viia.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused