Estonia kontserdisaal kohtles eestlast ja moslemit erinevalt

Naine Estonia kontserdisaalisNaine Estonia kontserdisaalis

Uute Uudiste lugeja Anne (täisnimi toimetusele teada – UU) käis 26. ja 31. jaanuaril Estonia kontserdisaalis MustonenFesti kontserditel. Anne koges neil muusikasündmustel vägagi ebameeldivat käitumist.

“Pärast esimest pala läksin garderoobi, et paluda luba võtta õlgadele oma jope. Saal oli väga külm. Ka saaliteenindajad kandsid endal soojenduseks õlgadel fliise. Sain väga tõreda suhtumise osaliseks. Öeldi, et üleriietega saali ei lubata. See olevat maja reegel. Mul ei jäänud muud üle, kui kontserdilt pärast esimest osa lahkuda,” räägib Anne.

“Jaanuari viimasel päeval käisin järgmisel MustonenFesti kontseril. Võtsin igaks juhuks kaasa kaks salli. Garderoobis märkan, et trepist astub üles perekond ja naisel on maani mantel seljas. Olin just ise ka saalis minemas ja küsisin piletikontrollilt, miks lubatakse ülerõivastes inimene saali. Sain vastuseks, et kuna ta on moslem, mistõttu peab ta olema üleni kaetud. Pärisin vastu, et kas ta on talvemantli all siis alasti. Näha oli, et naisel pikad püksid jalas ja vaevalt, et tal ka ülakere paljas oli. Ilm oli ju õues kole külm,” meenutab Anne.

Anne on hämmingus. “Meie riigis peaks olema võrdse kohtlemise tava ja seda igal pool. Ka Estonia kontserdisaalis. Estonia kontserdisaali kahepalgeline suhtumine on mu meelest väga inetu ja lubamatu,” on naine nördinud.

Kommentaarid