Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettekandja keeldus kohalikke vene keeles teenindamast, ta sai kinga

26.07.2023
Restoranilaud
© Scanpix

Sotsiaalmeedias on laineid löömas video Tallinna vanalinnas suva kõrtsi endisest teenindajast, kes keeldus restoranis kliente vene keeles teenindamast. Pärast seda paari aasta tagust vahejuhtumit lasti ta lahti.

„Kui te olete kohalikud, siis nii palju peaks oskama, et omale juua-süüa osta eesti keeles,“ ütleb teenindaja avaldatud videos.

„Kui te räägite vene keeles, ma ei anna teile mitte midagi. Te ei saa aru, kuidas siin majas asjad käivad. Te ei taha meie moodi rääkida, meie moodi käituda ja ainult nõuate enda oma. Palju õnne,“ ütleb teenindaja. „Me elame Eestis. Meil on eesti keel riigikeel. Kui te olete kohalikud, siis nii palju peaks oskama, et omale juua-süüa osta eesti keeles,“ räägib klienditeenindaja.

Kommentaarides jagatakse sellele teenindajale toetust: üks kommenteerija ütleb, et ta on ka ise ühes vanalinna kohvikus töötanud ja vene turistidega oligi kohati raske. „Ma tahan kallistada ja tänada teda,“ ütleb teine.

„See töötaja oli seal kümme aastat töötanud,“ kommenteerib naine, kes ise kunagi kõnealuse ettekandjaga koos töötas. Ta lisab, et see klienditeenindaja räägib tegelikult väga hästi vene keelt. „See, et ta keeldus nendega vene keeles rääkimast, ütleb nii mõndagi nende inimeste endi kohta,“ kirjutab kolmas.

 

Allikas: Postimees