Ettevaatust, libauudis! Postimees esitleb rahvasaadiku ja temale tundmatu aktivisti kokkupuudet laupäevasel meeleavaldusel “koostööna”

Eesti,
- Updated
Kalle Grünthal (vasakul) piketil. Foto on illustratiivne.

Ajaleht Postimees avaldas artikli, nagu oleksid laupäeval toimunud meeleavaldusel juhuslikult kokku puutunud Riigikogu saadik Kalle Grüntal ja Öise Vahtkonna aktivist arutanud omavahelist koostööd. Tegu on puhtakujulise libauudisega, millel taga on selge poliitiline tellimus kahjustada rahvuskonservatiivide mainet.

Kalle Grünthal selgitab oma sotsiaalmeedia kontol:

“Lihtsalt uskumatu, mida peavoolu meedia ajakirjanikud oma sulest suudavad välja imeda. Seekord on Postimees valmis saanud üllitise, mille pealkiri on järgmine: „EKRE saadik ja Öisest Vahtkonnast tuntud aktivist surusid kätt ja rääkisid koostööst“.

Vastab tõele, et käisin laupäeval Tallinnas Vabaduse väljakul meeleavaldusel, kus võtsin ka sõna. Nii enne kui ka pärast sõnavõttu suhtlesin platsil kümnete inimestega, kellest praktiliselt kõik avaldasid toetust, kas siis mulle või meie erakonnale.

Selles inimeste virvarris, puutusin kokku väga paljudega, kellest enamikku ma ei tundnud, kuid kes soovisid kas minuga koos fotografeerida või lühemal või pikemal määral vestelda. Praktiliselt kõik inimesed, kellega suhtlesin, alustasid vestlust kätlemisega.

Nüüdseks on selgunud tänu Postimehe artiklile, et üks nendest inimestest kellega tavapärase viisakuse vormis kätlesin ja kelle isiku Postimees on tuvastanud, osutus Öise Vahtkonna aktivistiks. Mina teda varasemast ei tea ega tunne, samuti ei ole mul mingit teadmist tema eelnevast tegevusest. Meievaheline kontakt oli vaid mõni lauset tervitust.

Täiesti vale jutt on see, nagu oleks me rääkinud mingisugusest koostööst. Postimees on vorpinud valmis lihtsalt ühe libauudise.

Minu hinnangul näitab see juhtum järjekordselt, et Postimees ei ole tõsiselt võetav väljaanne ning kes otsib ükskõik, mis vahendeid EKRE kahjustamiseks, aga mitte objektiivset tõde.

Tõeline ajakirjanik, oleks koheselt tulnud ka minu käest uurima, milles see väidetav „koostöö“ siis seisneb. Oleks olnud ju harukordne võimalus EKRE põhjalaskmiseks.”

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused