Ettevõtja hoiatus: Vene mõju Eestile on taasiseseisvusajal tugevam kui kunagi varem

Eesti,
- Updated
©AP/Scanpix
Eestlased elavad oma riigis tugeva Vene mõjuga keskkonnas. Pilt on illustratiivne.

Ettevõtja Triin Teramäe, kelle väitel ei ole vene mõju kunagi Eestis nii kolossaalne olnud kui praegu, tabab sajaprotsendiliselt märki. Nagu selleski, et eesti lapsed kannavad seetõttu edasi okupatsiooni taaka.

Triin Teramäe ütleb Postimehe arvamusloos, et kui varem tahtis Eesti olla innovaatiline Põhja-Euroopa, siis nüüd on märksõnaks venekeelne post-nõukogude Ida-Euroopa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ettevõtja taunib seisukohta, mille järgi vene lapsed eesti lasteaedades ja koolides olevat midagi rikastavat, samas kui kogu Euroopas õpitakse hoopis teisi keeli.

“Venekeelsed lapsed tulevad peredest, mis halvimatel juhtudel esindavad Kremli-meelset ideoloogiat ja eestlastele solvavat ajalookäsitlust. Ka nende temperament on valjem ja lärmakam, mis vahetunnis soome-ugri tagasihoidlikkusele alla jääb,” kirjutab Teramäe. “Miks peaksid eesti lapsed elama selle keele kommete ja mõju keskel?”

Taas kümnesse – segakoolide puhul ongi hoiatatud just selle eest, et vene lapsed võtavad oma mentaliteediga sellised riiklikud koolid üle ja eestlased viivad oma lapsed eestikeelsetesse erakoolidesse. Või ka võõrkeelsetesse. Kakskeelsed koolid on vahend vene keele mõjuala edasitungiks ning haridusministeerium on aastaid seda toetanud.

Triin Teramäe küsib, et kuidas saavad eesti lapsed tulevikus Euroopasse õppima minna ja kanda Euroopa kultuurrahvastele omast kultuurilist eneseteadvust, kui nende identiteet lahustatakse vene mõjudega juba lasteaias, avalikust ruumist rääkimata. Nii muutuvad nad Euroopa asemel sobivamaks mõnda SRÜ riiki – mida rohkem segunetakse, seda kaugemale jääb Euroopa.

“Vene mõju kunagi Eestis nii kolossaalne olnud kui praegu,” nendib naine, täpsustades, et mitte üheski Euroopa riigis (v.a. Läti) pole nii suurt kogukonda võõrast rahvast ehk üks kolmandik. Eestisse saabujad kuulevad igal sammul okupatsiooniaja keelt koos sealt pärit märksõnadega.

Triin Teramäed peab täie tõsidusega tänama – keegi pole veel nii avalikult tegelikkust kirjeldanud. Eesti on taasiseseisvumise järel kõige hullema Vene mõju all, kui ta on kunagi varem olnud. Nõukogude ajal oli eraldusjoon okupatsioonivõimuga olemas, nüüd on see peitunud sovjetiaja järelmõjudesse.

Vene keel on tunginud praktiliselt kogu avalikku, majandus- ja inforuumi – vähemalt Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal, ning koos sellega ka slaavlaste temperamentsem mentaliteet. Isegi Vabaduse väljaku rulatajad Vabadusristi all on valdavalt vene noored, ning ühistranspordis ja terviseradadel kaigub laialdaselt venekeelne jutt.

Venestumise üheks soodustajaks on ukrainlaste (ka venelaste, moldaavlaste ja teiste endise NSVL mõjuala riikide tööliste) massiline sissevedu, mis laiendab vene keele kasutusala jaa muudab töökeskkonna venekeelseks. Kes jälgis 2015. aasta paiku Ida-Ukraina rindeuudised, see ilmselt märkas, et ka Ukraina armees anti tulekäske vene keeles – see on sealmail levinud keel, ja Eestisse tulles satutakse taas vene keele mõjualasse, mis ei pane neid eesti keelt õppima, küll aga soodustab alalist siiajäämist.

“Töökad” ukrainlased toovad oma ülikorrumpeerunud kodumaalt siia selle sovjetliku mentaliteedi, mille eest hoiatab Triin Teramäe. Seega, ettevõtjad, kuulake üht naist ja samuti ettevõtjat – te soodustate venestamist ja nõukoguliku mõttelaadi levikut. Seda ei hajuta nii ruttu, muutusteks mõttelaadis kulub vähemalt inimpõlv.

Lisaks tähendab odavtööjõu sissevedu taas tehnoloogilist mahajäämust, millele juhivad tähelepanu nii Triin Teramäe kui ka Ats Miller oma baaselatise loos – ajal, mil kauplustes minnakse üle selveteenindusele, ei ole õige enam kassasse võõrtöölisi tuua, see on tagasikäik.

Mis aga puutub Triin Teramäe väitesse, et Vene mõju kunagi Eestis nii kolossaalne olnud kui praegu, siis tõendeid on küllaga. Venekeelne kogukond võtab aeglaselt ja vaikselt Eesti ühiskonda üle, neile pole enam vaja ei “viiendat kolonni” ega uut pronksiööd, vaja on vaid aega.

Eestit esindab Euroopa Parlamendis Kremli-meelne Yana Toom. Tallinna linnavalitsus toetub suuresti venekeelsele elanikkonnale ning seal on suur mõju venekeelsetel (ja sageli venemeelsetel) poliitikutel. Londonis on juba linnapea pakistanlane, ja ka Tallinna võimuladvikus on mitte-eesti nimedega inimesi küllaga.

Ka riiklikus poliitikas on ohtralt vene päritolu poliitikuid, kes räägivad puhtalt eesti keelt, kuid võitlevad täie rauaga eestluse juhtiva rolli ja rahvusluse vastu eestlaste ajaloolisel kodumaal. Eesti 200 on sellise poliitika ehedaim väljendaja. Ka president Kaljulaid on eesti-vene “keelekümbluse” edendaja.

Eesti riigivõim on hakanud pärjaviimisega osa võtma pronkssõduri-üritustest, distantseerides samas ennast eestlaste vastupanust Saksa armees ridades 1944. aastal. Suletakse silmad selle ees, et “Aljoša” juures toimub “surematu polgu” ja Georgi lintidega ehtne jõudemonstratsioon.

Vene kogukond elab oma elu Kremli inforuumis ja riigipoolsed katsed seda ETV+ abiga muuta on juba läbi kukkunud – oma sõnumeid edastatakse juba Kremli ruuporite, nagu PBK kaudu.

Meedia räägib Vene propagandast ja otsib Kremli kasulikke idioote sealt, kus neid ei ole, märkamata, kuidas Kreml suudab kõike vajalikku teha ka siinse vene kogukonna ning nende rumalate eestlaste käte abiga, kes usuvad, et siinne venelaskond on lojaalne. Ongi, aga ainult rahuajal – sõja korral ei hakkakski keegi neist sõdima koos eestlastega oma rahva vastu.

Muidugi on ka venelaste seas palju euroopaliku mõtlemisega inimesi, kuid põhimass kannab edasi nõukogulikku suhtumist, ja ärksamate seisukohad ei pääse esile.

Uued Uudised loodavad, et Triin Teramäe julge sõnavõtt paneb eestlased mõtlema selle, kuidas võõras vägi meid vaikselt anastab – seda küll Venemaa poolt, kuid ega midagi head ei pruugi tulla ka Läänest. Euroopalik olla on juba raske ka Lääne-Euroopas, kus multikultuursus on murdmas seda, milles kristlik Vana Maailm on sajandeid elanud.

Seda, mida Eestis teeb vene keel ja sovjetlik mentaliteet, teevad Läänes maruliselt sissetungivad islam ja aafriklaste ülekolimine, mis mõlemad on euroopalikult kultuurile sama ohtlikud. Segaduses ja sõdivast Aafrikast pole kohe mitte midagi õppida, tugevate traditsioonidega ja sallimatu islam aga on eurooplasele sama pärssiv kui nõukogulik-venelik mentaliteet. Ehk täpsustatult – eestlasel on midagi teha prantslaslikus šansoonide Pariisis, mitte tänases imaamide palvekutsete linnas.

Ainus lahendus on jätkuvalt rahvusriikide Euroopa ja euroopaliku kultuuriruumi hoidmine, mis on vaba nii bütsantslikust suhtumisest kui ka Kolmanda maailma sissetungist.

29 commentsOn Ettevõtja hoiatus: Vene mõju Eestile on taasiseseisvusajal tugevam kui kunagi varem

 • Avatar
  Eesti kodanik

  Triin, me nägime sinu soome-ungri tagasihoidliku käitumist Vääna-Jõesuus Rannametsa elamurajoonis. Koli sealt palun ära ja tegele venefoobia õhutamisega kuskil mujal. Üürileandja vihkab sind rohkem kui sina venelasi.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Musti aafrikast tuleb aina juurde aga meie russofoobid tegelevad ikka vene küsimusega ??? Kuidagi lollakalt kukub välja ?

  • Avatar

   Tuleks palju rohkem, kuid justnimelt tänu siinviibivatele venelastele ei julgeta neid massiliselt siia saata, sest venelased ei lase end alandada ja hakkavad vastu. Seega- justnimelt venelaste tõttu on meil massiline migratsioon hetkel välistatud.

 • Avatar

  Mul 100 aastane rahumeelne plaan ka olemas Eestile.
  Ei hakka kedagi Eestist minema küüditama, nagu venelased ja venemeelsed eestlased seda varem tegid eestlastega.
  Eestlaste arv Eestis vaja saada nii 5 miljoni juurde.
  Holland on Eestist nõksa väiksem, aga inimesi elab seal üle 17 miljoni. Hollandist suuremasse Eestisse pole 5 miljonit mingi probleem mahutada. Suurema rahvaarv pakub palju rohkem võimalusi kõigile, et ei jõua kirja panna ja see pole kuidagi üle rahvastatud.
  Selleks ajaks kui 5 miljonit on täis, on eksisteerinud eestikeelne haridus juba mitukümmend aastat. Osad veneleased, kes sellist ülekohut pole kannatanud, on ise Eestist lahkunud ja teised räägivad emakeelena eesti keelt või siis on neil 2 emakeelt.
  Venelaste määr jääb nii 5% juurde, eeldades, et suur osa lahkub eestistunud Eestist vabatahtlikult.

 • Avatar

  Väga hea artikkel aga peavoolu hädad trügivad ka Uutesse Uudistesse uksest ja aknast sisse. Ilmselt on artikkel valmis kirjutatud ja siis üle loetud, mille järel tehtud parandusi ei ole toimetaja viitsinud üle lugeda. Tulemuseks on valed käändelõpud ja puuduvad sõnad. Sellist teksti on väga raske lugeda. Palve Uute Uudiste toimetusele: parem riputage artikkel 10 minutit hiljem ja ladusalt loetava tekstina üles, kui et kiirustades, kus mõnda lõiku peab lugema korduvalt selleks, et teksti mõttest aru saada. Korrektse õigekirjaga ühiskonnakriitiline konservatiivide artikkel mõjub oluliselt veenvamalt ka “sallivuslastele”. Kirjavigadest kubisev kirjutis annab neile aga võimaluse oma mõnitustepagasit veelgi täiendada stiilis, “no mis te neist ekreiitidest tahate, nad ei oska ju kirjavigadeta kirjutadagi”. Las need düsgraafikute pärlid jääda jätkuvalt ERR-i AK uudiste “karaokeriba” ja peavoolumeedia infantiilsete ajakirjanike pärusmaaks.

 • Avatar

  Päts tõi venelased Eestisse.
  Meri neid minema ei tahtnud saata.
  Kas Venemaad armastavaid venelasi ei saaks kuidagi nüüd 2020 minema saata?
  Kasvõi 100 000 tagasi Venemaale. Ajutine tööjõud 50 000 veel otsa. Ma ei saa isegi aru, mida on Eestis passida kui Venemaal suurte linnade valik olemas.
  Kas raha paneks nad liigutama, rongi peale ja küüt Venemaale.
  10 000 eur näkku. 100 000 Venemaa armastajat. 1 miljard eur investeering Eestile 🤔

  • Avatar

   Miks mitte!
   Kõik emigreerunud eestlased siis samuti kohe rongidele, bussidele, laevadele ja lennukitele ja Eestisse tagasi!
   Priiküüdiga! Õnn ja jõukus kohe platsis plaksust! Mida nad raiped armastavad seda Eestimaad seal! Tulgu ja armastagu siin!

   • Avatar

    Kui sa aru saaksid, mida eestlased seal välismaal armastavad, siis sa räägiks targemat juttu. Aga sinu probleem on, et sina ei suuda aru saada.
    Eestlased olid sunnitud välismaal leivaraha teenima. Et saaks lihtsalt elada, tavalist palka saada, mis kataks eluks vajalikud lihtsad kulutused. Aga Reformile see ei meeldinud, parem oli eestlased Eestist minema pressida 😉
    Nüüd tule küsi fakte, et ma tõestaks sulle, kuidas Reform vägisi kedagi Eestist minema ajas, sest sina seda ju ei usu 😘
    Mine hääleta aga liberastide poolt, et saaks Eestile kriipsu peale tõmmata, siis on korras, pole vaja rohkem selle Eestiga aega raisata.

   • Avatar

    AK on pisut piiratud ega taba irooniat ja sarkasmi. Minule on kõige vähem vaja toimunut ja toimuvat selgitada.
    Mina muide ei hääleta mitte kellegi poolt, sest pole mitte kellegi poolt hääletada, poolearuliste ja populistide poolt hääletamine oleks kuritegu.
    Kui saaks anda ka miinus- ehk vastuhääle, siis miks mitte.

 • Avatar

  Proovisin mitu korda. No ei saa- poole jutu pealt tuleb – ÖAK — !!!.

 • Avatar

  Valimisõigus ainult kodakondsetele!!!
  Võõrkodakondsetel, võõrakeelsetel, võõrameesetel ei ole Eesti riigiametitsesse asja!!!
  Ka mitut kodakondsust omavatel isikutel ei ole Eesti riigiametitesse asja, kuid ikka ja jälle sitsivad need just kõrgemaid kohti – thomas hendrik ilves, valdo randpere, imre sooäär!!!

  • Avatar

   Meie riik saaks taas iseseisvaks, kui EKRE võtaks valimistel vähemalt 40% hääli ja moodustaks enamusvalitsuse.See aga näib utoopiana, sest suur osa eestlastest on kas rumalad, mugavad või arad ning upitavad esile ikka vanad ida-ja lääne p.lakkujate parteid.Kardan väga, et meie rong on läinud ja lootus on kustumas.

 • Avatar
  inna seinre

  Väga,väga hea arvamusartikkel,mis paneb loodetavasti nii mõnegi inmese mõtlema ja seda tunnistama,et jah ,täpselt nii ongi.
  P.S.
  Hoidku kõigevägevam meid Kallase Eesti 200 eest.Seda kingitust pole mitte kellelegi tõesti vaja.

 • Avatar
  Konservatiivne kodanik

  Ehk aitaks see, kui koliksime kõik Ungarisse?

  • Avatar

   Võib-olla täiemõistusega inimestel ei jää muud 20 a. pärast üle…Sa oled õigetel jälgedel.

 • Avatar

  Jälle keerutame ümber palava pudru ja ignoreerime probleemi OLEMUST…
  Asjad hakkavad muutuma sellest hetkest kui suudame üle olla poliitkorrektsusest ja näidata otseste süüdlaste peale.
  Alles siis on lootust, et midagi paraneb ja Eesti jääb koos eestlasega alles, ning koos meiega ka Euroopa.

  • Avatar
   Rein Janno

   Õige jutt. Olgem ise eestlased, jätke see pidev venelaste vaenamine, sel pole mingitki mõtet.

 • Avatar

  Johhaidii. Põhja ja Lääne Euroopa ei ole enam mingi innovaatiline eeskuju. Venemaa seevastu areneb ja tsiviliseerub kiirusega mis paneb terve maailma imestama. Loomulikult on Venemaa meioe julgeolekurisk ja jääb ka selleks aga hetkel teeb Venemaa asju õieti ja Lääs valesti. Mingit kultuuri seal degenereerunud multikultislummis enam ei ole. Ida Euroopa ongi hetkel kultuureuroopa ja assiotseerub inimestel tsivilisatsiooniga mitte degenerantsi ja võltsingutega.

 • Avatar

  Hea debattartikkel. Häirib vaid see enesealahindamist väljendav “Euroopasse püüdlemine”. Eestlane on eurooplane, meil pole vaja kuhugi “püüelda”.
  “Euroopa kultuurrahvastele omane kultuuriline iseteadvus” on samasugususe, kui mitte suurema löögi all, kui meie oleme. Läti pole ainuke riik, kus võõrrahvaid kolmandik rahvastikust. Rootsi on viimaste kümnendite jooksul meelitatud ca 2 miljonit migranti kolmandatest riikidest. Enamikul on Rootsis ka lapsed sündinud, paljudel on lapselapsed, keda statistikas “rootslaseks” loetakse. Eelnevat arvestades, on võõra mentaliteedi ja kultuuri kandjaid seal üle kolmandiku. Arvestades juurde ka migrandid Läänemaailmast ja Ida Euroopast, kes esimesel vaatlusel silma ei torka, on rootslasi oma riigis pisut üle poole.
  Paljud rootsi lapsed on oma koolides vähemuses, keel ja kultuur on tugevalt mõjutatud domineerivast araabia omast, või eeslinnades räägitavast segapudrust, nn “rinkebysvenskast”.
  Euroopa rahvaste kultuuriline iseteadvus on tänases Euroopas midagi taunitavat, lausa võõrvihkajalik ja rassistlik. Võõra kultuuri kandjaid favoritiseeritakse kõikjal – nende koolid saavad kordades rohkem raha, riik maksab paljude töötasud, eelistus töölevõtmisel, eelisjärjekord korteritele, suuremad toetused, tasuta juhiload, jne jne. paljudes kohtades hakatakse sügisest sisserännanute lapsi rootslaste piirkondadesse kooli sõidutama, rootsi lapsed aga peavad minema eeslinnadesse koolidesse, kus nad vähemusena sisserändajaid ühiskonda integreerima peavad.
  Sõnad ja mõisted nagu “halal, haram, jalla-jalla, aina, auvägivald, aumõrv, klann, rõdutüdruk (kes aeg ajalt rõdudelt alla kukuvad), bashi- basha (sex väikeste poistega), jne jne, on ammu rootsi keelde imbunud.
  Igal rahval on õigus elada oma kultuuri ja kommetega. Sisserändajate õigusi sellele kaitstakse kõikjal ELiidus.
  Sama enesemääramisõigus peab olema ka eurooplastel.
  Kurja juur on organiseeritud sisseränne, mida surub läbi ja rahastab meie endi võimueliit. Kurja juur on demokraatia puudumine ELis. Enesemääramisõiguse aina suurem piiramine.
  Selle vastu on vaid üks rohi – väärikas, haritud ja teadlik rahvas. Kogu Euroopas on loodud pikaajalised pinged ja konfliktid eri rahvusgruppe valimatult kokku surudes, kus keegi end hästi ei tunne.
  “Võidab” see rahvusgrupp”, kes jõulisem, julmem ja kokkuhoidvam. Toores loodusseadus, mil tsivilisatsiooniga mingit pistmist pole.
  Ainult tulemi vastu võitlemine ei aita, tuleb seista ja võidelda oma õiguste eest, põhjuste vastu, miks arengud sellised on.
  Meil on veel teoreetiliselt õigus oma keelele, kultuurile, enesemääramisele ja territooriumile.
  Sellest tuleb lähtuda ja selle eest võidelda. Neutraalsus on enesehävitamisele kaasaaitamine.

 • Avatar

  KAS MODERAATOR HAKKAS TÖÖLE? – Tõde on ju valus kuulata?!

 • Avatar

  Triin Teramäe, suur austus ja müts maha Sinu ees – seda anastust peaks iga nädal debiloididele meelde tuletama.
  Aga Kallastelt pole midagi kunagi head tulnud – nagu oleks Eesti rahva jaoks neetud suguvõsa.
  Kord varastavad miljoneid, kord torpedeerivad valitsust – nüüd ka koolidesse rahvaste paabel… See “sitakeeramine” Eesti tavalisele rahvale on neil lihtsalt veres??!!
  Usun, et enda ja sõpside RAHATASKU nimel nad elavadki – ülejäänutest on savi. AINULT TULETAN MEELDE, ET KARMA ON KARM JA ÕIGLANE!!!
  Kahju, et neid haigeid inimesi (nn. Kallaseid) peame kogu aeg TV-s vaatama – see tekitab rahvale pidevat stressi. – tekitavad oma jätkuva “süljepritsimisega” kõigile negatiivset energiat ja üldhüpnoosi. Rahvas vaatab ju igal õhtul seda pakutavat vasakule kallutatut “paska” – TTV ju likvideeriti venkude ja pol.-prost-Riisalu poolt. NEIL “VAESEKESTEL” OLEVAT RAHA OTSA SAANUD???

 • Avatar

  Kui vaadata erakondade reitinguid.siis eestlased ei tahagi oma riiki,keelt ja kultuuri.Kui eestimeelsed tahavad siin veel edasi elada siis tuleb jõuliselt vastu hakata,taoline pidev pehmotamine ja filosoofiline heietamine ei vii kuhugi.

  • Avatar

   Absoluutselt. Aga vastu hakkamiseks on vaja esmalt probleemid lahti rääkida ja kõige suurem probleem on see et eestlane on oma olemuselt rootslane. Rahvus läheb korda napile 15-20% ja meid päästsid ainult venelased ja keskerakond. Ilma venelasteta oleks EKRE sarnaselt Lääne Euroopaga igavesti 15% peal sitsiv boikotis opositsioonierakond kellega mitte keegi mitte kunagi koostööd tegema ei hakka ja kelle valimistulemused ei tõuse igegi kõige õudsamate migratsioonilugude peale. Sellepärast ei tohigi hetkel venelastega tüli norida sest venelased ja kesikud on ainukesed, tänu kelle häältele on rahvuslastel võimalik valitsusse pääseda ja midagi ära teha.

 • Avatar

  Eesti 200 ehk Kristiina Kallase Suur Idee muuta Eesti koolid sega-koolideks, ongi sellise internatsionaliseerimise näide. Kuna venelased ei viitsi eesti keelt õppida, peavad eesti lapsed vene keele selgeks õppima. Ühtlasi muutuks Eesti jälle ENSV 2 versiooniks. Sellega lõpeks Eesti rahvuse eksistents õige pea.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused