Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettevõtja: valitsus saadab ettevõtjad giljotiiniruleti alla

-
09.09.2022
Giljotiin
© Scanpix

Rakveres asuva spaahotelli tegevjuht Roman Kusma sõnul istuvad ettevõtjad justkui surmamõistetud elektritoolil ja ootavad, kas valitsus lülitab voolu sisse või mitte.

Vanasti öeldi, et lüpsvat lehma tapale ei viida. „Paraku soovib tänane valitsus Eesti ettevõtted kui riigi lüpsilehmad giljotiiniruleti ette saata,“ kirjeldas ettevõtja Roman Kusma Äripäeva portaalile Lääne-Virumaa Uudised halastamatult praegust olukorda riigis.

„Käes on olukord, kus peaminister heidab ettevõtjatele ette elektrihinna mittefikseerimist, mõistmata, et üüripinnal asuval ettevõtjal nagu näiteks enamus toidukohti, puudub endal hinna fikseerimiseks igasugune võimalus, sest elektrimüüja teeb lepinguid vaid kinnistu omanikega.

Käes on olukord, kus majandusminister soovitab telesaates ettevõtjatel elektrihind toote hinnakomponeneti sisse kirjutada, ehk lihtsamalt öeldes toote või teenuse hinda tõsta. Ja seda olukorras, kus Eestis vohab Euroopa kõrgeim inflatsioon, mille pidurdumist veel silmapiiril näha pole. Ime, et ei soovitata puudujääv raha seinast võtta, sest seal seda ju piiramatu hulk,“ on Kusma pahane.

„Kui teised riigid räägivad ettevõtete abipaketi suurusest miljardites, isegi kümnetes miljardites, siis meie valitsus ei leia oma riigikassa täitjatele punast krossigi,“ lisas ettevõtja.

„Valitsuse poolt on küüniline süüdistada ettevõtjaid, kes „õigel ajal“ elektri või gaasi hinda ära ei fikseerinud“ leidis Kusma. Ka on peaminister esinenud naiivse arvamusega, et kui mitte abistada kõiki ettevõtteid, siis sel moel tekitataks abi saajale konkurentsieelis. Kusma leidis, et asi on konkurentsieelisest kaugel. „Ehk õnnestuks neil siis ellu jääda,“ sõnas Kusma, ohates valitsuse mõistmatuse peale.

Riigiettevõttena jääb Eesti Energia kasum riigile, mis dividendidena välja võetakse ja hiljem omatahtsi jaotatakse.

Üha valjemalt soovitatakse meedias töötajatel elukalliduse tõusu tõttu ülemustelt palka juurde nõuda. „Praeguses olukorras, kus riik pole ettevõtjate abistamiseks eelpool nimetatud võimalusi rakendanud ja ettevõtjate kulud aina kasvavad, on väga keeruline kellelegi palgatõusu lubada,“ imestas Kusma sellise soovituse peale.