Ettevõtjad materdavad koalitsioonilepet

Eesti, Majandus,
©Riigikogu
Riigikogu erakorraline istung

Ettevõtjatel jagub koalitsioonikõneluste ja -leppe osas hulk kriitikat. Uuelt valitsuselt ootavad nad kõige rohkem julgeoleku tagamist ning kui peab riigi tulusid suurendama, oleksid nad nõus varamaksudega, kirjutab Äripäev.

Näiteks suurettevõtja Jüri Mõis ei usu, et valitsus suudab kaheksa kuuga koalitsioonileppega lubatud plaanid ellu viia.

Ta lisas, et poliitikud mängisid suurte lubadustega taktikaliselt osavat mängu, kuna juba varsti tulevad uued valimised ning leping kaotab tähtsuse. Samas jäi ta rahule, et valitsus ei hakka inimeste ja ettevõtjate elu oluliselt segama.

Elektritõukerataste tootmise ja rentimise tegeleva Kõu Mobility juhti Kristjan Marustet häiris aga läbirääkimiste ebaefektiivsus.

Ta selgitas, et on arusaamatu, miks peab vaidlema pikalt selle üle, kas mingi toetus on sada eurot suurem või väiksem, kui selle asemel saaks kasutada iga toetuse puhul indekseerimist.

Koalitsioonileppega tahetakse hakata inimestele elektrit müüma börsiväliselt. Mõis on kriitiline. Tema hinnangul tekitab selline olukord, kus mingi osa elektrist saab odavamalt, turul hoopis defitsiiti ja käsi-peseb-kätt suhteid. Ta tõi näiteks, et mõned võivad oma äri peita kodumajapidamise varju, et elektrit soodsamalt saada.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused