Euroopa Impeeriumi sõber Urmas Paet pritsib mürgist demagoogiat

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Tigestunud Urmas Paet pole lihtsalt võimeline sündmuste võimalikku kulgu reaalselt hindama.

Kuigi Reformierakond kiunub pidevalt teiste erakondade retoorika pärast, pani nende endi üks demagoogidest ja vihaõhutajatest Urmas Paet üheainsa laksuga kõik Euroopa parempoolsed, konservatiivsed ja rahvuslikud jõud Kremli sõprade sildi alla.

“Kremli sõprade klubi”,  “ärplesid paremäärmuslased”, “kõik on osutunud järjekordseks blufiks ning tühjaks suurustamiseks” on väljendid, mida Paet on kasutanud propagandaks, et pisendada konservatiivsete jõudude saavutusi Euroopa Parlamendi valimistel. Sildistajaid ei maksa kunagi väga tõsiselt võtta.

Nii Paet kui ka paljud teised temasugused on ülbe enesekindlusega kirjeldanud euroskeptikute leeris toimuvat, pannud paika sündivad liidud, rääkinud loodavatest või mitteloodavatest liitudest, teatanud üleolevalt “seda ei juhtu”, aga nagu nad ei tea sedagi, mis toimub EKRE sees, nii ei saa nad aru ka sellest, mis toimub “paremäärmuslaste” leeris üldse. Mõistus lihtsalt ei küündi sinna, ideoloogiline viha segab.

Nad vaid oletavad, olles “tarkust” saanud meedia ideoloogilistest pursetest, valeinfost ja libauudistest. Päris kindlalt ei tea Paet, millised fraktsioonid hakkavad sündima siis, kui Euroopa Parlamendi uus koosseis kord Strasbourgis kokku koguneb. Ta ei tea seda, sest need “paremäärmuslased” on tema silmis vaenlased ja vastasleeri tegelike plaanideni ta ei ulatu. Paet tegeleb “selgeltnägemisega”.

“Suure tõenäosusega..” ja “Siiski ei pea ma tõenäoliseks…” on Paeti sensitiivsete võimete tulemus. “Mingit Euroopa Liidu vastaste parteide ja paremäärmuslaste koondumist ei tule, sest need parteid on selleks mitmes asjas liiga erinevad, muuhulgas suhtumises Venemaa käitumisse,” lisab ta.

Juba Le Peni visiidi ajal ütles Mart Helme, et meil on Prantsuse rahvuslaste liidriga küll suured lahkarvamised Venemaa osas, kuid ühine on võitlus rahvusriikide Euroopa eest ja immigratsiooni vastu. Konservatiivid teevad koostööd ka siis, kui mitte kõik huvid ei kattu – erinevalt vasakliberaalidest, kelle jaoks on olemas vaid omad ja vaenlased. Seda joont esindab Paet väga tublisti.

Oma arvestustest on Paet välja jätnud Orbani Fideszi ning üldse ei taha ta rääkida sellest, et kui ka saab olema kolm rahvuslaste, konservatiivide ja immigratsioonivastaste fraktsiooni, siis impeeriumimeelsete plaane saab koostööd tehes päris valusalt takistada igal juhul.

Paet lõpetab: “Suurem osa eurooplasi lähtus ka valimisotsust tehes ennekõike oma koduriigi julgeolekust ja heaolust!” Kahjuks Reformierakonna ja sotside valijad sellest ei lähtunud… pealegi on Paet üks neist, kelle tuhanded “valijad” hääletavad öösel kell kolm e-valimiste kaudu.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused