Euroopa Komisjon kavatseb muudatust, mis võimaldab liikmesriikidele peale suruda immigratsiooni ja LGBT agendat

Eesti,
- Updated
Eesti president Kersti Kaljulaid ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.
©AFP Photo/Scanpix
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker oma ustava liitlase Kersti Kaljulaidiga

Euroopa Komisjon kavatseb lõpetada mitmes valdkonnas liikmesriikide ühehäälsuse nõue. Nüüd on võetud ette sotsiaalvaldkond, mille kaudu on nii lihtsam sundida liikmesriikidele peale näiteks immigratsiooni, aga LGBT agendat.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politico kirjutab, et  Strasbourg’is toimuval volinike kolleegiumi kohtumisel plaanivad volinikud võtta vastu soovituse, millega tahetakse anda suund järgmiseks viieks aastaks.

Politico andmetel seisab soovituses kirjas, et on olemas mõned üksikud sotsiaalpoliitika valdkonnad, mille puhul kehtib praegu hääletamisel ühehäälsus nõue ja mille puhul Euroopa Parlamendil puudub seadusandlik roll. Nende hulgas on mõned väga olulised teemad, nagu nõue, et kedagi ei tohi diskrimineerida tema soo, rahvuse (etnilise kuuluvuse), rassi, nahavärvuse, usutunnistuse või veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel; lisaks veel sotsiaalkindlustust ja töötajate kaitset puudutavad küsimused.

Komisjoni sõnul kaalutakse neis valdkondades lähitulevikus kvalifitseeritud häälteenamuse kasutusele võtmist.

Ei ole mingi saladus, et Euroopa Komisjoni praeguse presidendi Jean-Claude Junckeri (pildil) ammune unistus on võtta liikmesriikidelt võimalus vetostada neile olulisi küsimusi ja juba 2017. aastal teatas ta, et soovib laiendada kvalifitseeritud häälteenamuse nõuet mitmetele sotsiaalvaldkonna küsimustele.

Allikas: Politico

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused