Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Euroopa laskemoonalaod hakkavad tühjaks saama ja seda pole ka Eestis piisavalt

10.03.2023
Eesti kaitseväe auto
© UU

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm ja kaitseväe diviisi ülem kindralmajor Veiko-Vello Palmi avastasid ühtäkki, et meil polegi piisavalt moona, millega Eesti sõjaohu korral kaitsta. Ja seda ei jõua tagada ka teised riigid. No mida siis EKRE on kogu aeg rääkinud!

Täna teatasid Salm ja Palmi, et Ukraina sõja üheks peamiseks õppetunniks on tõsiasi, et Eesti laskemoonavarusid tuleb tugevasti täiendada, sest see on kaitseväe võitlusvõime alus.

„Et sind kaitstaks, tuleb ise töö ära teha. Et Eesti oleks kaitstud, tuleb investeerida kaitsesse, inimestesse, varudesse, laskemoona,” sõnas Salm kaitseministeeriumi iganädalasel pressikonverentsil.

“Eesti poliitika selge eesmärk on, et Ukrainal tuleb sõda võita. Kuid edu ei saa mõõta läbi selle, mis abi Euroopa paleedest antakse, sest 20 protsenti Ukraina territooriumist on okupeeritud,” ütles Salm.

Tema sõnul kammitseb Lääne tegevust ressursipuudus ja eesmärgi ebaselgus. “Euroopa Liit peab andma Ukrainale lootust. Covid-19 kriisi lahendati 30 korda suurema rahasummaga, kui on antud seni toetust Ukrainale. Võimalust panustada on veel küllaga,” lisas ta.

“Eesti on andud Ukrainale abi ühe protsendi SKP-st ja oleme lääneliitlastest esikohal. Oluline on innustada meie liitlasi. Neil on keeruline loobuda aitamisest, kui väiksemad riigid on teinud rohkem. Kuid järjekordset abi on aina raskem anda, sest laksemoonalaod hakkavad tühjaks saama. Venemaa kulutab ühe päevaga rohkem laskemoona, kui EL jõuab ühes kuus toota,” rääkis Salm.

Samala ajal Vene Föderatsioonil on ka piisavalt varusid et sõda jätkata, 1/3 nende riigieelarvest kulub sinna.

Palmi väitel on Ukrainat tulistatud ka rakettidega, mis on toodetud aastal 2023 ehk täiesti uute relvadega.

” Nad võtavad tanke järjest juurde ja juurde, teevad kolmest ühe ja see on toimiv tank. Neil on alles kümneid tuhandeid rakette ja sadu tuhandeid mürske,” lausus Palm.

Palm rõhutas, et Vene Föderatsioon jääb meile sõjaliseks ohuks aastate pärast, praegu ta meid ei ähvarda, aga pikemas perspektiivis küll. “Kaitsevõime ülesehitamine võtab aega: meil on vaja tehnikat, varusid ja sõjaväge. Et Eesti oleks sõjas valmis, peavad meil olema laod täis,” rääkis Palm.