Eurosaadik Yana Toomi büroo leiab, et Eesti Põhiseaduse preambul lõhestab ühiskonda

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kuna Yana Toomil ei õnnestu “V Rossiju”, on tal kurss “Na Jevropu”!

Kolumnist Ivan Makarov kirjutab Postimehes sellest, kuidas Yana Toom Eestis toimuvast aru saab – nimelt Kremli moodi.

Laias laastus on tegu järgneva looga: Yana Toomi ametlikul internetileheküljel avaldatud meediaülevaates kiritiseeriti üht Andrei Kuzitškini artiklit venelastele eestikeelse hariduse andmise kohta, milles too väitis, et eestikeelsete nimedega Mihhail Kõlvart ja Yana Toom lõhestavad ühiskonda rahvuslikul alusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eurosaadiku büroo tegi seepeale põrutava avalduse: ühiskond olevat hoopiski lõhestatud rahvusriigi idee, keele- ja kodakondsusseaduste, EV põhiseaduse preambuli ja massiteabevahendite natsionalistliku retoorikaga. Ilmselgelt on tegu Toomi seisukohaga.

Põhiseaduse preambul ütleb: Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki,
mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril,
mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele,
mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,
mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade –
võttis Eesti rahvas 1938. aastal jõustunud põhiseaduse § 1 alusel 1992. aasta 28. juuni rahvahääletusel vastu järgmise põhiseaduse.

Preambulist saab Yana Toomi büroo arvatavale lõhestamisele vastata ainult üks lause: “…mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade…” Seega on Toom välja astunud Eesti kui rahvusriigi vastu – ta on ise avalikult tunnistanud, et on euroföderalist.

Yana Toom ründab Eesti Vabariigi Põhiseadust, mis on käsitletav riigireetmisena ja peaks kaasa tooma suurema kapo-poolse huvi. Toom on Eestis kõige Kremli-meelsem poliitik, mida on öelnud ka EKRE-st väga kaugel seisvad poliitikud – ka Euroopa Parlamendis esindab ta pigem Kremli kui Eesti rahvusriigi huve.

Ennekõike aga võiks tagantjärele üles võtta, mis alusel sai Toom kodakondsuse “eriliste teenete eest? Vikipeedia kirjutab: “2006. aastal sai Yana Toom oma ema Margarita Tšernogorova ettepanekul Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest. Ametliku ettepaneku koostas Edgar Savisaar. Enne seda oli ta Venemaa kodanik.”

13 aastat Eesti kodakondsust omav Yana Toom on ennast igast küljest näidanud omariikluse vaenlasena – temale sobib kas Venemaa või Euroopa Liit, kuid mitte iseseisev Eesti.

3 commentsOn Eurosaadik Yana Toomi büroo leiab, et Eesti Põhiseaduse preambul lõhestab ühiskonda

 • Avatar
  Margus Peterson

  toomijaana koos kakakesega moodustavad paraja paari – soorose avatud fondi
  kasulike idiootide eesti paari. kel huvi, vaadaku lähemalt – RELIABLE ALLIES IN
  EUROPEAN PARLIAMENT 2014 – 2019. tekib küsimus – kes nad sinna spiisokisse
  munsterdas? mis aga tähelepanu äratab – “teeneline europarlamentäär” kelamitunne
  on osutunud siit-sealt pudenenud info põhjal hoopis “teeneliseks” juudaseks. kusagil
  mainiti, et see mees “vahendas” eesti elektrijaama “müüki” usakate riiulifirmale. mis
  läks “lörri” – suuresti tänu “pätt” reiljanile. kas sellepärast tehtigi luuavillust poliitiline
  laip?

 • Avatar

  Selle tegelase kodakondsuse küsimused (väidetavalt teened integratsiooni arendamise osas) on küsitavad. Seda enam nõuab vastust, kuidas see memm osutus meie riigi eestkõnelejaks? Mitu km m..ni pidi ta imema ja kelle oma?

 • Avatar

  Tegelikult peab olema punane kapo. ee koduleht. Jana Toom on alatu tegelane, ta on nais Klenski. Oma välja ütlemistega on ta kaotanud igavesti lugupidamise kui Eesti riigi kodanik.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused