Eurostat kinnitab: Eesti peaminister Kaja Kallas hoiab inflatsioonirekordit kindlalt enda käes

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kaja Kallas rõõmustab – ikkagi viie kõrgeima inflatsiooniga riigi seas esimene.

Kaja Kallase ja Reformierakonna valitsedes on Eesti jõudnud euroala viie kõrgema inflatsiooniga riikide edetabelis kõrgele esikohale ja tundub, et nii see ka jääb, vähemalt selle seltskonna valitsedes.

Välismeedia kajastust näeb SIIT

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi juulis juunikuu 8,6 protsendilt 8,9 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 22 protsendilt 22,7 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv, kirjutab BNS.

Samas vahendab Objektiiv: “Prantsusmaa energiaekspert Fabien Bouglé osutas hiljutises intervjuus, et Euroopa tänaste energiaprobleemide taga pole mitte Ukraina sõda, vaid arutu üleminek katkendliku varustuskindlusega taastuvenergiaallikatele.”

Eesti peaminister Kaja Kallas on teadupärast üks veendunumaid rohepöörde elluviijaid ja Eesti ülikõrged hinnad on tema tegevuse otsene tulemus.

Eesti hinnakasvule järgnes Läti, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon juunikuu 19,2 protsendilt juulis 21 protsendini. Eestile ja Lätile järgnesid Leedu 20,8-protsendise ja Slovakkia 12,8-protsendise hinnakasvuga.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon juulis 6,5 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 6,8 protsendiga Prantsusmaa ja 7,9 protsendiga Soome.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid juulis enim 39,7-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 9,8 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 4,5 protsendiga tööstuskaubad ning 3,7 protsendiga teenused.

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused