EV100: Hiiehoidjad kutsuvad eestlasi üles pühapäeval lippudega pühapaikadesse minema

Eesti,
- Updated
©UU
Eesti lipp

Hiite hoidja Tiit Kaasik kutsub kõiki eestlasi minema pühapäeval, selle kuu 25. päeval, lippudega oma kodukoha hiide või püha allika juurde, et luua Eesti Vabariigi teisele sajandile ilus ja vägev algus.

” Läheme lippudega hiide! Lubame oma kodu, riigi, valla või linna, Kaitseliidu maleva, kooli, korteriühistu või muudel lippudel esivanemate pühapaikades vabalt lehvida, pühitseme neid pühade allikate veega,” kirjutab ta Facebookis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kodukandi pühapaiga ülesleidmisel soovitab Tiit Kaasik abiks võtta eelmisel aastal ilmunud raamatu “Pühapaikade teejuht”. Lisaks palub ta jäädvustada pühalikke hetki ja jagada seda sobivas keskkonnas teistega.

1884. aasta 5. juunil pühitsesid Eesti Üliõpilaste Seltsi liikmed esimese sini-must-valge lipu Pühajärve ääres selle püha veega. “Taara vaim, kes Eesti rahvast senini kõigest viletsusest hoolimata elul on hoidnud, olgu silmapilgul ja ka edaspidi meie kaitsjaks,” ütles toona EÜS-i esimees Peeter Hellat, pühitsedes lipu Taara nimel eesti rahvale. EÜS taaspühitses Eesti lipu 1994. aasta 4. juunil Pühajärve ääres.

Olulisi hetki on hiites olnud teisigi. 3. mail 1930. aastal kogunes Jõhvi külje all asuvasse Tammiku hiide Jüriöö ülestõusu aastapäeva tähistama 2000 inimest. 1936. aastal aga liikus Väike-Maarja, Kiltsi, Avispea, Raeküla, Kurtna, Äntu ja palju teiste kohtade rahvas „jalgsi, jalgratastel, vankritel, autodel ja omnibustel“ Ebavere mäele, kus süüdati võidutuli.

“Oleme oma esivanemate tavade väärikad jätkajad! Igaüks meist saab oma maa ja rahva heaks midagi teha!” ütleb ettevõtmise algataja Tiit Kaasik, kes ise ootab inimesi 25. veebruaril kell 12.00 Põlvamaal Taevaskoja parklas, et suunduda üheskoos sini-must-valgete lippudega Taevaskotta, kus pühitsetakse riigi sünnipäeva auks lipud püha Emalätte veega. Üheskoos antakse vanne seista oma maa ja rahva eest, austada esivanemate pärandatud väärtusi ja teadmisi ning olla ustavad oma riigile ja rahvale.

“Kutsuge ka teie oma sõpru ja kogukonna liikmeid hiide, et panna vabariigi teisele sajandile vägev algus. Loomulikult võib hiieskäigu ette võtta ka 24. veebruaril,” lõpetab Tiit Kaasik oma üleskutse.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused