Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Evelin Poolamets hoidis end vaos

-
10.09.2022
Evelin Poolamets läks künnivõistlusele ratsutades

Täna peeti Lääne-Virumaal Kulinal Eesti künnimeistrivõistlusi ning VIP-künnil osales ka naabruses perega mõisa taastav ja hobuseid kasvatav EKRE volikogu esimees Evelin Poolamets.

Lisaks temale hüppasid traktorirooli sealsamas puhkekompleksi omav riigikogu liige Kaido Höövelson, Vinni vallavanem Rauno Võrno ja ettevõtja Margo Klaasmägi.

Evelin Poolamets tuli suure põllutöömasina roolis kenasti toime, kuid adraga oli veel harjumist vaja. Enne on ta sõitnud palju väiksema traktoriga, kuid väljakutset ei kartnud.

Pärast kündi oli Poolamets moodsast tehnikast tõeliselt vaimustuses. Valtra kabiinist välja hüpates hõiskas ta, et tema ei palu mehelt Jaguari, vaid traktorit ja hakkab maja taga kündma, et tõelist kvaliteetaeg nautida.

VIP pidi kabiinis viibiva instruktori abiga ja kohtuniku range silma all kündma pöördadraga neli otsa.

Kõige olulisemaks peeti esimese vao võimalikult sirge kündmine ja anti soovitus pigistada üks silm kinni ja teise silmaga võtta sihikule mõni objekt, näiteks põllu veeres asuva kemmergu sein. Paraku kippusid algajatel traktoristidel vagu „banaaniks“ minema.

Aastast 2014 on künnivõistluse korraldamise eesotsas olnud Eesti Künniseltsi juhatuse liige Margus Ameerikas, kelle sõnul korraldatakse neid selleks, et arendada põllukultuuri, et jätkuks huvi maaharimise vastu.