Evelyn Sepp räägib Keskerakonna kahtlastest annetustest, Jüri Ratas eitab, dokumendid kinnitavad

Eesti,
©Martin Ahven/Õhtuleht
Endine Keskerakonna liige Evelyn Sepp on algatanud tagasiulatuva mõjuga tormi võimuparteis.

Eesti meedia vahendas teisipäeval Evelyn Sepa juttu “Pealtnägijas”, millest selgub, et ka Keskerakonnas kanti raha kilekottidega erakonna kassasse ehk siis jagati seda inimestele, kes annetasid teatud summad parteile.

Evelyn Sepa sõnu kinnitavad Keskerakonna endine reklaamimees Paavo Pettai ja  Postimehe väitel on varem ka  Tarmo Lausing meedias avalikult tunnistanud, et aitas aastatel 2006–2007 Keskerakonna kassasse varjatud annetusi tuua.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees kirjutab 8. jaanuaril: “Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas «Pealtnägijale», et temal polnud Keskerakonna hämarate rahaasjadega seost. «Kui keegi on toonud kilekotiga sularaha, sealhulgas ka 2006, siis tuleb sellest anda korrakaitseorganitele teada. Ma ei ole osalenud nendes,» kinnitab peaminister.”

Sotsiaalmeedias levib Renee Trisbergi postitus, milles ta viitab algul taustale ja lisab siis (kirjapilt muutmata): “Mõtlesin, et küll täna hommikuks tulevad jätkulood, kus statistika ja numbrid tuuakse tuppa. Aga ei tulnud. Põhjus võib olla selles, et Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni lehel on andmed saadaval alates 2013 aastast.

Aga siis tuli mul meelde, et kunagi 2015 aasta esimestel päevadel, kui alustasime SpectX’i ehitamist, mängisin ma erjk lehekülje andmetega ja mäletan, et seal olid exceli ja pdf formaadis ka varasemad andmed. Arhiivist õige ketas välja otsida ja puhtad $party$_[2005-2014].tsv failid leitud. Mina pakun ainult statistikat ja andmeid, järeldused teed Sina – 2006 aastal annetas Sepp 32900 krooni ja Ratas 41840 krooni. (currency typo las jääda, tsv failides ei olnud nimesid ja kiiruga tuli siis currenty).”

Postituses on terve rida lehekülgi, mis näitavad annetusi kvartalite kaupa:

2006 I kvartal, II kvartal, III kvartal, IV kvartal

On ka graafik, mille peale jääb üle vaid Renee Trisbergi kombel tõdeda: otsustagu lugeja ise.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused